fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

PBI już oficjalnie z nowymi udziałowcami

Magdalena Lemańska
Spółka Polskie Badania Internetu na zlecenie której Gemius w ramach badań Megapanel bada w Polsce ruch w witrynach w sieci, ma już pięciu nowych udziałowców
Zmianę udziałowców zarejestrował już sąd. Przygotowania do ich pozyskania trwały od ponad roku. Obok dotychczasowych udziałowców PBI: Agory, Grupy Interia, Grupy Onet.pl i Wirtualnej Polski, nowymi zostali:  GG Network (właściciel Gadu-Gadu),  wydawnictwa: Murator SA, Polskapresse i Ringier Axel Springer oraz firma Redefine (właściciel Ipla).
Dotychczasowi wspólnicy oraz GG Network mają po 15,8 proc. udziałów w PBI, a pozostali nowi wspólnicy: po 5,3 proc. udziałów.
Zmiana została już zarejestrowana przez sąd. PBI poszukiwało nowych udziałowców, by móc sfinansować rozwój badań Internetu w Polsce.
Część z firm, które dołączyły do PBI oraz kilku innych znaczących graczy na mediowym rynku - m.in. Axel Springer Polska (obecny Ringier Axel Springer Polska), GG Network, Nasza Klasa, Redefine i Infor Media przez jakiś czas myślały o stworzeniu badań konkurencyjnych dla PBI.
- Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami PBI dopuszcza zarówno reorganizację obecnego badania, jak i ogłoszenie przetargu na nowe. Ostateczna decyzja na ten temat zostanie podjęta w najbliższym czasie, w poszerzonym gronie wspólników – podało PBI.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA