fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Ranking ministrów finansów "FT": Rostowski w czołówce

Fotorzepa, Danuta Matloch Danuta Matloch
W tegorocznym rankingu ministrów finansów sporządzonym przez brytyjski dziennik "Financial Times" zwyciężył Szwed Anders Borg. Na drugim miejscu uplasował się szef niemieckiego resortu finansów Wolfgang Schaeuble, a na trzecim minister Jacek Rostowski
Ocena gazety dotyczy jednak różnych dziedzin działania szefów resortów finansów. Prześwietlając 19 urzędników odpowiedzialnych za finanse największych gospodarek Unii Europejskiej, gazeta wzięła pod lupę między innymi umiejętności polityczne i wyniki gospodarcze krajów.
Nie szczędzono przy tym przykrych słów winiąc ministrów za powolność. - Zaściankowa i powolna polityka wielokrotnie udaremniała rozsądne rozwiązanie kryzysu zadłużenia w strefie euro - powiedział Sony Kapoor, szef firmy konsultingowej Re-Define i członek siedmioosobowego jury, które oceniało ministrów.
W jego ocenie wszyscy kandydaci zaniedbywali sytuację, pozwalając możliwemu do opanowania kryzysowi na wymknięcie się spod kontroli. - Ministrowie nie rozumieli lub mieli naiwne podejście do głównych problemów - stwierdził główny ekonomista szwedzkiego banku SEB Robert Bergqvist.
W przypadku polskiego ministra najlepiej oceniono wiarygodność gospodarczą Polski, umiejętności polityczne Rostowskiego znalazły się na kolejnym miejscu. Najsłabiej wypadła w rankingu FT wiarygodność kraju na rynkach.
Na ostatnim miejscu znalazł się nowy minister finansów Grecji Ewnagelos Wenizelos.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA