fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Centralny jak centrum handlowe

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Piotr Mazurkiewicz
Po remoncie na dworcu Warszawa Centralna znajdzie się aż 90 sklepów. 75 proc. jest już wynajętych
Remont  dworca ma zakończyć się jeszcze przed Euro 2012,  jednak stopniowo oddawane są do użytku kolejne lokalne.
Jak podaje odpowiedzialna za ich wynajem firma DTZ, docelowo będzie tam 90 lokali o łącznej powierzchni 7 tys. mkw. Czyli tyle, ile niewielkie centrum handlowe.
Już działają m.in. pierwsza w Warszawie drogeria Jasmin, sklep z kosmetykami do włosów Hair&Nail, a także kawiarnie Caffe Club oraz Bon Apetit.
W przyszłym tygodniu na antresoli zachodniej dworca zostanie otworzona Caffe Poczekalnia. - Oferta handlowa Dworca Centralnego z tygodnia na tydzień jest coraz bogatsza. Wraz z postępami prac remontowych otwierane są kolejne sklepy i punkty usługowe - mówi Anna Oberc, starszy konsultant w zespole powierzchni handlowych DTZ. - Obecnie finalizujemy rozmowy z najemcami, którzy zajmą największe powierzchnie – 800 mkw. oraz 1,4 tys. mkw.- dodaje.
Dworce to dla handlowców doskonałe miejsca na sklepy z uwagi na duży ruch potencjalnych klientów. Udanych projektów łączących węzły kolejowe z handlem nie brakuje – to. m.in. warszawski dworzec Wileński czy Gdańsk Główny. A Galeria Krakowska i warszawskie Złote Tarasy mieszczą się tuż obok dworców kolejowych. Z kolei w Katowicach budowany jest nowy dworzec kolejowy, w ramach którego znajdzie się także duże centrum handlowe.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA