fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Niedziela – film dnia: Peggy Sue wyszła za mąż ***

Polsat
Bez korzystania z tradycyjnej rekwizytorni science fiction przeniósł w przeszłość bohaterkę swego filmu Francis F. Coppola.
Tracąc przytomność na balu w 25-lecie matury, Peggy Sue budzi się ćwierć wieku wcześniej – w 1960 r., w szkolnym gabinecie lekarskim, gdzie znalazła się po omdleniu. Czterdziestotrzyletnia kobieta, rozwódka, matka dorastającej córki przeniesiona w czasy młodości zachowuje pełną świadomość i gorycz nabytych przez lata doświadczeń.
Próbuje dostosować się do niezwykłej sytuacji, a od czasu do czasu usiłuje korygować – bez powodzenia – dalszy bieg wydarzeń. Niczego nie może jednak zmienić, nie ma z kim podzielić się swą wiedzą o przyszłości. Osiemnastolatce w powtórnym wcieleniu udaje się zrealizować tylko jedno marzenie.
„Peggy Sue wyszła za mąż" to smutna komedia, demaskująca ludzkie złudzenia, wiarę w możliwość wpływania na bieg życia. Niełatwe zadanie stanęło przed Kathleen Turner, odtwarzającą tytułową bohaterkę – zagrała dwie role, osiemnastolatki i kobiety czterdziestoletniej, w obu świetnie dokonała transformacji nie tylko zewnętrznej, ale także psychologicznej.
15.00 | Polsat | Komedia obyczajowa, USA 1986
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA