fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Kadry

Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Na podsekretarza stanu w resorcie gospodarki premier powołał Macieja Kaliskiego (na zdjęciu), dotychczas dyrektora Departamentu Ropy i Gazu Ministerstwa Gospodarki.
Jako wiceminister będzie odpowiadał za sektor energetyczno-paliwowy i górnictwo. Zastąpił Joannę Strzelec-Łobodzińską, która podała się do dymisji 23 maja, a w czerwcu została szefową Kompanii Węglowej. Kaliski ukończył studia na Wydziale Wiertniczo-Naftowym krakowskiej AGH. W 1975 r. uzyskał tytuł doktora na tym samym wydziale, a w 1990 r. tytuł doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie górnictwa i geologii inżynierskiej na Politechnice Śląskiej. Od 2007 r. jest profesorem tytularnym nauk technicznych.
—kbac
Agnieszka Doroszkiewicz zrezygnowała z zasiadania w radzie nadzorczej Azotów Tarnów.
—bam
Tomasz Biełanowicz został dyrektorem Departamentu Skarbu w Polskim Banku Przedsiębiorczości. Zastąpił Rafała Litwińczuka.
—d.e.
Rada nadzorcza firmy inwestycyjnej TUP powołała Roberta Moritza na prezesa na kolejną kadencję. Moritz szefuje firmie od lutego 2005 r.
—trf
Akcjonariusze po zaledwie trzech miesiącach odwołali Dariusza Ciecierskiego z funkcji prezesa Plast-Boksu, grupy przetwarzającej tworzywa sztuczne. Nowym prezesem został Grzegorz Pawlak, członek zarządu i akcjonariusz spółki (ma 9,9 proc. akcji). Do ścisłego kierownictwa powołano ponadto Andrzeja Sadowskiego, który wcześniej był dyrektorem działu sprzedaży.    —trf
Rada nadzorcza PC Guard powołała na następną kadencję prezesa Dariusza Grześkowiaka. Kieruje on informatyczną firmą, której akcje notowane są na GPW, od 2000 r.
—dwol
Rada nadzorcza ArchiDoc, firmy specjalizującej się w usługach outsourcingowych (m.in. zarządzaniu dokumentami), powołała Bartosza Terleckiego na wiceprezesa. Terlecki związany jest z firmą od 2004 r. Przez ostatnie siedem lat był dyrektorem działu organizacyjno-prawnego.    —dwol
Bjorn Saven, od marca przewodniczący rady dyrektorów Vattenfallu, zrezygnował z ubiegania się o to stanowisko i odejdzie z kierownictwa szwedzkiej firmy energetycznej. Rząd mianował na jego miejsce Larsa Nordstroma, byłego szefa banku Nordea.
—p.r.
Carlos Tavares obejmie 1 lipca stanowisko dyrektora generalnego Renault po Patricku Pelacie, który ustąpił w kwietniu po aferze ze sfingowanym szpiegostwem przemysłowym. Tavares pracuje w Renault od 23 lat, od 2004 r. był prezesem Nissan Motor w obu Amerykach.
—p.r.
Aleksiej Jakowickij został prezesem drugiego największego rosyjskiego banku inwestycyjnego VTB-Kapital. Ma 36 lat. Ukończył historię na Uniwersytecie Moskiewskim. Potem studiował w Nelson A. Rockefeller College of Public Affairs and Policy w USA. Po powrocie do Rosji był m.in. szefem analityków oddziału Deutsche Banku.
—i.t.
David West ustąpił ze stanowiska prezesa producenta czekolady Hershey i pokieruje firmą Del Monte Foods (warzywa i owoce w puszkach, pokarm dla kotów Meow Mix).
—p.r.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA