fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Wyniki 4fun media za 2010 rok

Magdalena Lemańska
Notowany na głównym rynku właściciel kanałów 4fun.tv i rebel.ty zaprezentował lepsze od prognozowanych wyniki finansowe za 2010 rok. Zarząd zapowiedział wypłatę dywidendy
Przychody telewizyjnej spółki wzrosły o 21 proc. do 16,33 mln zł, zysk operacyjny zwiększył się o 64 proc. do 6,35 mln zł, EBITDA (zysk przed opodatkowaniem i amortyzacją) wzrosła o 50 proc. do 7,5 mln zł, a zysk netto wynosił 4,8 mln zł (co oznacza przekroczenie listopadowej prognozy o 754 tys. zł albo 19 proc.) i był wyższy niż rok wcześniej o 53 proc.
- Pozytywną tendencję potwierdza rekordowy w historii spółki poziom przychodów ze sprzedaży czasu reklamowanego w 4fun.tv, zanotowany w pierwszych dwóch miesiącach tego roku - podała firma.
W związku z dobrymi wynikami, zarząd telewizyjnej spółki zarekomenduje wypłatę dywidendy za 2010 rok. - Środki przeznaczone na dywidendę (2316 tys. zł) mają stanowić 48,6 proc. wypracowanego zysku jednostkowego spółki - podała firma. Proponowana dywidenda ma wynieść 57 groszy na jedną akcję.
- Planowana wypłata dywidendy nie stanowi zagrożenia ani dla naszej płynności ani dla zdolności do bieżącego regulowania zobowiązań. Będziemy w dalszym ciągu dynamicznie się rozwijać, dbać o wysoką rentowność oraz konsekwentnie realizować cele emisji zapowiedziane w prospekcie emisyjnym. Na przełomie lutego i marca złożyliśmy wniosek koncesyjny o uruchomienie kolejnego kanału muzycznego - TV Disco, a dwa dni później o rozszerzenie nadawania sygnału naszych stacji drogą naziemną – mówi Ewa Czekała, prezes 4fun Media
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA