fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Toyota walczy o dobre imię

AFP
Piotr Aleksandrowicz
Piotr Rudzki
Prezes koncernu Akio Toyoda ogłosił kilka decyzji mających poprawić jakość pojazdów i uspokoić klientów
Czytaj więcej w naszym specjalnym raporcie - [b][link=http://www.rp.pl/temat/432025_Awarie_motoliderow.html]Awarie motoliderów[/link] [/b]
Na trzeciej w ciągu kilku ostatnich dni konferencji prasowej oświadczył, że nie uda się 24 lutego do Waszyngton na przesłuchanie w Izbie Reprezentantów i zapewnił, że nie jest to wcale unik od odpowiedzialności z jego strony. Z kongresmanami spotka się szef filii Toyoty w Ameryce Płn., Yoshimi Inaba, bo są mu znane wszystkie szczegóły na miejscu. Sam Toyoda poleci do USA na rozmowy na początku marca.
Toyota powoła odrębnie w każdym ważnym regionie geograficznym wysokiego przedstawiciela ds. jakości, aby firma szybciej reagowała na postulaty i skargi klientów. Prezes Toyoda stanie na czele nowej specjalnej komisji do śledzenia kwestii jakości na świecie. Po raz pierwszy zbierze się ona 30 marca, niezależni eksperci zewnętrzni będą obserwować jej prace.
Japoński gigant wprowadzi przyspieszony tryb działania, aby sprawniej odnotowywać spostrzeżenia klientów i również szybciej zamieniać je w działanie. — Chcemy być w stanie dokonywać inspekcji na miejscu w 24 godziny po każdym incydencie czy podejrzeniu wadliwego funkcjonowania — zapewnił prezes.
Nowe modele samochodów zostaną wyposażone w system, który będzie samoczynnie wyłączać silnik w sytuacji, gdy oba pedały, hamulców i gazu, będą wciśnięte. Pozwoli to uniknąć nagłego i niezamierzonego przyspieszania pojazdów.
Niezależna instytucja otrzyma zlecenie ponownego skontrolowania układu zasilania i pedału gazu. Wyniki tej ekspertyzy zostaną opublikowane.
Toyota potwierdziła informacje prasy o zmniejszeniu produkcji. We Francji zmniejszy ją do czerwca w zakładzie w Onnaing, montującym głównie yarisy i nie przedłuży umów o pracę z 350 osobami. Zakład zatrudnia 3676 osób. W USA dwie fabryki w Kentucky i w Teksasie przerwą na kilka tygodni produkcję od 26 lutego do 12 kwietnia.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA