Sport

Oskubią Tygrysa

Tiger Woods z żoną
AFP
Najbardziej znany golfista świata Tiger Woods może wkrótce stracić żonę, dzieci i setki milionów dolarów.
Na osłodę zostanie mu jednak tytuł sportowca dekady. W amerykańskich mediach pojawiła się dobra wiadomość dla tysięcy fanek Woodsa. Prawdopodobnie 34-letni Tiger niebawem będzie do wzięcia. Jego 29-letnia żona Elin Nordegren, mimo publicznych deklaracji sportowca o wielkiej miłości i chęci poświęcenia kariery dla dobra rodziny, podjęła już ponoć decyzję o rozwodzie. Jak podpatrzyli fotoreporterzy, Elin nie nosi obrączki, a od kiedy na jaw zaczęły wychodzić kolejne romanse sportowca, para mieszka oddzielnie.
[srodtytul] Rachunek za rozwód [/srodtytul] Zła wiadomość dla przyszłych partnerek Woodsa jest taka, że jego fortuna będzie teraz topnieć szybciej niż puchar z lodami na konferencji o globalnym ociepleniu. Również w Ameryce obowiązuje bowiem polska prawda, że każda kobieta może z mężczyzny zrobić milionera, jeżeli wcześniej był miliarderem. Tiger – według magazynu „Forbes” – jako pierwszy sportowiec w historii mógł się pochwalić dziewięcioma zerami na rachunku bankowym. Majątek może jednak prysnąć, bo zdecydował się nie tylko na małżeństwo ze szwedzką modelką, ale również na romans z co najmniej 14 kobietami. Takie życie mogłoby finansowo wykończyć nawet Blake’a Carringtona.
Według „Los Angeles Times” Tiger Woods i Elin Nordegren przed ślubem w 2004 roku podpisali umowę określającą sposób ewentualnego podziału majątku. Zdaniem prawników teoretycznie możliwe jest jednak, choć trudne, podważenie wcześniejszego porozumienia. Być może dlatego – jak podał „New York’s Daily News” – w sprawę rozwodową małżonki Tygrysa może zaangażować się sam Sorrell Trope. Do adwokata, który w branży pracuje od 1949 roku, zgłaszały się z prośbą o pomoc takie gwiazdy jak Nicole Kidman, Nicolas Cage, Hugh Grant czy Britney Spears. 82-letni prawnik ma opinię twardego negocjatora, który potrafi wywalczyć fortunę dla swoich klientów. Sam Tiger Woods bez procesu oferuje ponoć małżonce miliony dolarów, byle tylko została z nim i ich dwójką dzieci. Według ABC News i magazynu „People” Elin jest jednak w 100 procentach przekonana, że chce zostawić Tygrysa. Ponoć jednak nie będzie się spieszyć. „Zanim cokolwiek podpisze, chce, by najpierw wyszły na jaw jego wszystkie brudne sprawki” – donoszą anonimowi informatorzy. [srodtytul]Szybki zarobek [/srodtytul] Na rozwodzie Woodsa mogą też zarobić zwykli zjadacze chleba. Brytyjski bukmacher William Hill przyjmuje już zakłady dotyczące majątku, który dostanie Elin Nordegren. Jeśli będzie to ponad pół miliarda dolarów, to gracz za każdego funta zainkasuje 25 funtów. To najkorzystniejszy wariant zarówno dla małżonki Woodsa, jak i dla miłośnika hazardu. Jeśli Szwedka wzbogaci się o niecałe 100 milionów dolarów, to bukmacher wypłaci tylko 10 funtów za każde 4 funty wydane na zakład (6:4). Jak podaje Associated Press, wcześniej William Hill przyjmował też zakłady dotyczące liczby kochanek Tigera Woodsa, ale musiał się z nich wycofać z powodu kłopotów z weryfikacją informacji. Na ostateczne rozstanie z kochankami Tiger Woods też będzie musiał wydać fortunę. Sama Theresa Rogers z Florydy zażądała od niego ponoć równowartości 9 milionów złotych. Woods może być bowiem ojcem jej córeczki – innym kandydatem na tatusia jest serbski koszykarz. A to przecież tylko jedna z kilkunastu kobiet golfisty. [srodtytul] Sportowiec dekady [/srodtytul] Grudzień nie przyniósł jednak Woodsowi tylko złych wiadomości. Choć nie ma szans na tytuł najlepszego męża roku, to amerykańscy dziennikarze wybrali go na sportowca dekady. Tiger zdobył 56 ze 142 głosów, wyprzedzając m.in. kolarza Lance’a Armstronga i tenisistę Rogera Federera. Jak widać, dla dziennikarzy rekordy sportowe Woodsa – zwycięstwo w 64 turniejach, w tym 12 rangi Masters – okazały się najważniejsze. Podobnie tłumaczą swoje decyzje tacy sponsorzy jak producent zegarków Tag Heuer, który nie porzuca Tygrysa mimo jego prywatnych kłopotów. Z Woodsem zostaje też Nike. [i]Jacek Przybylski z Waszyngtonu[/i]
Źródło: Rzeczpospolita OnLine

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL