fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Opinie

Katolik kontra lewacy

Tomasz P. Terlikowski Summa przeciw lewakom wyd. Red Horse, 2009 r.
Rzeczpospolita
Wydana właśnie książka znanego konserwatywnego publicysty Tomasza P. Terlikowskiego pod znamiennym tytułem „Summa przeciw lewakom” to zbiór felietonów, jakie publikował w ostatnich latach w swoim blogu, a także na łamach „Rzeczpospolitej”, „Wprost” i „Gazety Polskiej”
Oprócz tekstów, które zawsze były bliskie zainteresowaniom tego filozofa i teologa, poświęconych zagadnieniom religijnym, światopoglądowym czy bioetycznym, w ostatniej publikacji zaciekawiają także inne tematy. Co na przykład Terlikowski sądzi o prozie Jarosława M. Rymkiewicza („Rymkiewicz może irytować. Stawia bowiem pytania i udziela odpowiedzi, które choć bywają boleśnie trafne, to najchętniej byłyby zapomniane”), kryzysie gospodarczym („Gdy wokoło wszystko się wali, bankrutują banki, upadają wielkie przedsiębiorstwa, a setki tysięcy ludzi lądują na bruku – jedyną nadzieją pozostaje wiara w cud.
Dlatego wielki boom przeżywają ostatnio specjaliści od cudów, czyli duchowni różnych wyznań”), a także o Polsce i Polakach („Dziejowe kataklizmy doprowadziły do powstania realistycznego i pozbawionego heroizmu społeczeństwa robotniczo-chłopskiego, które jest głęboko przekonane o konieczności ciągłego biczowania się za wiarę we własną misję czy sarmackie myślenie o własnej wielkości”).
Pozostałe teksty Terlikowskiego, m.in. na temat zapłodnienia in vitro, propagandy homoseksualnej czy współczesnych wyzwań religijnych, jak zawsze ujmują logiczną argumentacją i obnażają miałkość wywodów ideologów obyczajowego liberalizmu. A głosu rozsądku nigdy za wiele.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA