fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Odsetki od dopłat wyłączone z kosztów spółki

W DF z 8 czerwca przeczytałam, że jeśli spółka spóźni się ze zwrotem dopłat, to nie są one kosztem uzyskania przychodu. A co z odsetkami od dopłat zwróconych w terminie?
[b]Również nie są podatkowym kosztem.[/b] Wynika to wprost z art. 16 ust. 1 pkt 13a [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=0EF3CD8759563C3E36E517F24C3315CD?id=115893]ustawy o CIT[/link].Zgodnie z tym przepisem nie uważa się za koszty uzyskania przychodów odsetek od dopłat wnoszonych do spółki w trybie i na zasadach określonych w odrębnych przepisach, a także odsetek od dywidend i innych przychodów z udziału w zyskach osób prawnych.Jak z tego wynika, ustawodawca nie różnicuje podatkowych skutków zwrotu dopłaty w zależności od tego, czy nastąpił on w terminie, czy nie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA