fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jakie filmy obejrzą dzieci

[srodtytul]Ostatni smok[/srodtytul]
Smok Draco mieszka w krainie rządzonej przez okrutnego króla Freyne’a. Wkrótce władca ginie, a jego 14-letni syn Einon zostaje raniony w serce. Na prośbę królowej Aislinn Draco oddaje chłopcu połowę swojego serca. Einon wyrasta na jeszcze okrutniejszego króla od ojca. Jego opiekun i mentor, szlachetny rycerz Bowen nie może się z tym pogodzić. Sądzi, że młodego władcę odmieniła smocza część serca. Wyrusza na poszukiwanie Draca, zabijając wszystkie napotkane stwory. Kiedy odnajduje go po 12 latach, Draco jest ostatnim żyjącym smokiem. Przeciwnicy nie mogą się wzajemnie pokonać, nawiązują więc porozumienie. Smok ma straszyć ludzi, wtedy Bowen będzie przychodził im z odsieczą... Film Roba Cohena otrzymał nominację do Oscara za najlepsze efekty.
15.45 | tvn | niedziela
[srodtytul]Pies na tropie[/srodtytul]
Policjant Trevor Thompson ginie, pełniąc służbę. Po roku jego syn Robby wciąż nie może pogodzić się z tragedią. Matka chłopca, próbując go pocieszyć, i sprowadza do domu psa policyjnego, partnera zmarłego męża. Robby od razu przywiązuje się do czworonoga. Z jego pomocą odkrywa, że winnymi śmierci ojca są dwaj lokalni rabusie. Niestety, w pościgu za samochodem przestępców pies zostaje potrącony przez inny pojazd. Niebawem zrozpaczony chłopiec orientuje się, że duch psa przybywa na dźwięk gwizdka, którym zwykł go przywoływać także ojciec. Jednocześnie Robby nie ustaje w wysiłkach, by ukarać zabójców rodzica. Wspierają go koleżanka Deb i jej ojciec – specjalista od zjawisk paranormalnych.
10.25 | tvp 1 | niedziela
[srodtytul]Jankeska na dworze króla Artura[/srodtytul]
12-letnia Amerykanka Karen Jones w tajemniczych okolicznościach przenosi się w czasie do średniowiecza, na dwór króla Artura. Tam zostaje pojmana i oskarżona o lekceważenie królewskiego prawa. Ma ponieść okrutną karę. Wystraszonej Karen z pomocą przychodzi nastoletni Clarence, który podpowiada jej, że jego pobratymcy wierzą w magię i czary, i tylko tym sposobem może ich pokonać. Skuteczny okazuje się aparat fotograficzny. Z czasem dziewczynka zaprzyjaźnia się z mieszkańcami zamku. Opowiada im o życiu w XX wieku, udziela też lekcji tańca królowej Ginewrze i damom dworu. Jednak tajemniczej przybyszki z przyszłości niektórzy mieszkańcy zamku chcą się pozbyć.
8.15 | tvp 2 | czwartek
[srodtytul]Przygoda z pandą[/srodtytul]
Michael jest przyrodnikiem specjalizującym się w ochronie ginących gatunków zwierząt. Od wielu lat mieszka w Chinach, gdzie pracuje w misji naukowej i zajmuje się badaniem pand. Pewnego lata dziewięcioletni syn Michaela
Ryan przyjeżdża do dawno niewidzianego ojca na wakacje. Przyrodnik zabiera syna na wyprawę w góry, do gęstych bambusowych lasów, by pokazać mu pandy żyjące na wolności. W wyprawie towarzyszą im chińscy naukowcy Ling i Chu. W czasie wędrówki po rezerwacie Michael i Ryan znajdują uwięzioną we wnykach samicę z małym niedźwiadkiem. Gdy usiłują ją uwolnić, zostają zaatakowani przez kłusowników. Michael zostaje ranny i trafia do szpitala. Wkrótce okazuje się, że przestępcy uwięzili zwierzę. Ling i Chu postanawiają je uwolnić, a pomaga im w tym Ryan.
12.35 | tvn | czwartek
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA