fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Urzędnicy przyjdą w asyście policji

Fotorzepa, Dominik Pisarek Dominik Pisarek
Czy to prawda, że prowadząc kontrolę w mojej firmie, fiskus może skorzystać z pomocy policji?
[b]Tak. [/b]Pozwala na to art. 286a ordynacji podatkowej. Zgodnie z nim kontrolujący mogą – w razie uzasadnionej potrzeby – wezwać policję, jeśli trafią na opór uniemożliwiający lub utrudniający przeprowadzenie czynności kontrolnych. Mogą się też zwrócić o jej asystę, gdy zachodzi przypuszczenie, że na taki opór natrafią.Pomoc lub asysta policji może polegać na zapewnieniu dostępu do miejsca, w którym mają być wykonywane czynności kontrolne, a także porządku w miejscu przeprowadzania tych czynności. Policja zapewnia również osobiste bezpieczeństwo kontrolującym oraz innym osobom biorącym udział w czynnościach kontrolnych. Może również użyć środkópełnieniu określonych przesłanek.[i]Podstawa prawna:– [link=http://www.rp.pl/aktyprawne/akty/akt.spr;jsessionid=224308C905407C3B3221D4E1CE8D9C23?id=176376]ustawa z 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jedn. DzU z 2005 r. nr 8, poz. 60 ze zm.)[/link][/i]...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA