fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Jakie filmy obejrzą dzieci

[srodtytul]Mali porywacze[/srodtytul]
Historia dwóch chłopców osieroconych przez ojca. Davy (Charles Miller) i Harry (Leo Wheatley) przeprowadzają się do swego surowego dziadka (Charlton Heston) do Kanady. Okazuje się, że staruszek po stracie syna zmienił się w zgorzkniałego odludka, który wszystkich podświadomie obwinia o swoje nieszczęście. Chłopcy czują się coraz bardziej samotni. Kiedy pewnego dnia znajdują na plaży dziecko, postanawiają się nim zaopiekować. Szybko wychodzi na jaw, że maluch wcale nie został porzucony i szukają go teraz rodzice wraz z policją.
Obraz Donalda Shebiba to remake filmu z 1953 roku o tym samym tytule w reżyserii Philipa Leacocka.
[i]13.40 | TVN 7 | piątek
11.10 | TVN 7 | niedziela[/i]
[srodtytul]Lenny – cudowny pies[/srodtytul]
Oren Goldman zrealizował obraz o wesołym psie, który posiadł wyjątkową umiejętność. Zach Dylan (Sammy Kahn) wracając ze szkoły, znajduje szczeniaka i szybko się z nim zaprzyjaźnia. Postanawia zabrać go do domu. Tam odkrywa, że jego czworonożny przyjaciel potrafi mówić. Swoim odkryciem dzieli się z naukowcem doktorem Islandem (Joe Morton). Mężczyzna spostrzega, że pies ma wszczepiony specjalny implant i to on umożliwia mu mowę. Wkrótce Zach razem ze swoim niezwykłym przyjacielem muszą stawić czoła szalonemu doktorowi Wagnerowi (Craig Ferguson), który planuje zamienić wszystkie dzieci w bezduszne roboty. Przesłanie filmu jest jasne: trudności można przezwyciężyć, o ile ma się oddanych przyjaciół.
[i]8.45 | Polsat | sobota[/i]
[srodtytul]Opowieść o dinozaurach[/srodtytul]
Phil Nibbelink przez wiele lat pracował jako reżyser filmów animowanych w Wytwórni Walta Disney’a. W 1991 roku zrealizował „Fievel
Goes West”, który cieszył się popularnością nie tylko wśród najmłodszej widowni. Kiedy dwa lata później przystąpił do realizacji „Opowieści o dinozaurach”, zbiegło się to w czasie z „Parkiem Jurajskim” Stevena Spielberga. Główny bohater filmu Nibbelinka kapitan Neweyes przenosi się w przeszłość, w czasy dinozaurów. Karmi je swoimi płatkami Brain
Grain, dzięki czemu dinozaury stają się inteligentne i przestają być agresywne. Zgadzają się też wyruszyć do naszych czasów z doktor Bleeb z Muzeum Historii Naturalnej. Ale podróż zostaje odłożona, bo dinozaury nie chcą rozstać się ze świeżo poznanymi dziećmi.
7.00 | TVP 2 | niedziela
[srodtytul]Pinokio, przygoda w przyszłości[/srodtytul]
Rok 3000, miasteczko Szlambowice. Słynny wynalazca Geppetto bardzo chciałby mieć syna. W związku z tym konstruuje Pinokia – robota. Prototyp dzięki miniprocesorowi PK3 zostaje obdarzony uczuciami. Potrafi śmiać się, tańczyć, płakać i śpiewać. Zanim stanie się jednak prawdziwym chłopcem, czeka go trudne zadanie. Pinokio musi nauczyć się odróżniać dobro od zła. Kiedy okrutny burmistrz Szlambowic dowiaduje się o jego istnieniu, szaleje z zazdrości i obmyśla tajny plan. Zamierza zamienić wszystkie dzieci w roboty. Bajka została uhonorowana nagrodą Goya, hiszpańskim odpowiednikiem Oscara, w kategorii najlepszy film animowany.
10.00 | TVP 1 | niedziela
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA