fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Taniec

Mięśnie, czyli rusztowanie duszy

Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Kaliszu to jedna z nielicznych szkół w Polsce, w której tajniki zawodu poznają tancerze współcześni. Z jej istnienia korzysta m.in. kaliski Teatr Tańca Alter prowadzony przez Witolda Jurewicza – dzięki niej może wciąż liczyć na nowe twarze.
U niego tańczyli absolwenci tej szkoły – Paweł Malicki i Agnieszka Muczyń. Oboje zostali zaproszeni do kolejnej edycji "Spotkań z Teatrem Tańca" w Okęckiej Sali Widowiskowej.
W niedzielę widzowie zobaczą "46" w choreografii Malickiego. Spektakl był jego pracą dyplomową w PSKAK, a potem zdobył kilka nagród, m.in. w konkursie TVP "Dolina Kreatywna" oraz podczas Solo & Duo Festival w Budapeszcie, gdzie przyznano mu miano The Best Duo Performance. Przed twórcą (rocznik 1983) otworzyły się nowe możliwości, po dwóch latach pracy z zespołem Alter w 2006 roku został przyjęty do Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
Partnerująca Malickiemu w "46" Agnieszka Muczyń (rocznik 1984) również jest w gronie laureatów Doliny Kreatywnej – nagrodę otrzymała za spektakl "umwelt".
We wspólnej pracy opowiedzą o człowieku, jego konstrukcji, pięknie i brzydocie (także tej psychicznej). W programie do "46" czytamy m.in.: "mięśnie – rusztowanie duszy / skóra – chłonąca najdelikatniejszy nawet dotyk / zmysły – łączniki ze światem zewnętrznym... / ciało człowieka... / podróż nowego życia / 23 pary chromosomów / 46".
Solo "X/Y" kontynuuje temat "46" i opowiada o przenikaniu się natury męskiej i kobiecej – chromosomów X i Y.[i]Paweł Malicki, Agnieszka Muczyń, "X/Y" Paweł Malicki, Okęcka Sala Widowiskowa, Warszawa, ul. 1 Sierpnia 36a, wstęp wolny, niedziela (3.05), godz. 19[/i]
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA