fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Deweloper wykończy ci mieszkanie

Wykończone mieszkanie w ofercie Budimeksu
Materiały Inwestora
Za położenie podłóg i glazury, wyposażenie kuchni czy łazienki trzeba dopłacić u deweloperów od 400 do ponad dwóch tysięcy złotych za metr
Dwie nowe linie wykańczania mieszkań: Bianco i Platino, oferuje Budimex Nieruchomości.
Kupując mieszkanie u tego dewelopera, można liczyć na indywidualny projekt wykończenia, sporządzony przez architekta wnętrz. Usługa obejmuje poza tym malowanie ścian, położenie podłóg, glazury i gresów, montaż drzwi, urządzeń sanitarnych i armatury oraz zabudowę kuchni wraz z montażem sprzętu AGD. – Klient może sam wybierać materiały wykończeniowe z listy uznanych producentów – zapewnia deweloper.
Koszt wykończenia uzależniony jest od pakietu. Wybierając Bianco, za mkw. zapłacimy 1,41 tys. zł, a Platino – 1,99 tys. zł. Deweloper przygotował jednak promocje – cenę pierwszego pakietu obniżył do 500 zł, a drugiego do 990 zł za mkw.
– Po wprowadzeniu nowych pakietów widać wyraźny wzrost zainteresowania takimi ofertami, tym bardziej że ich cena jest promocyjna – mówi Ewa Perkowska, dyrektor handlowy w Budimex Nieruchomości.
Oferta wykańczania lokali jest dostępna także w inwestycjach Dom Development. Jak informuje Radosław Bieliński, specjalista ds. marketingu w tej firmie, oferta obejmuje pełne wykończenie mieszkania w ramach kilku programów. Wykończone lokale objęte są roczną gwarancją. – W wyborze rozwiązań pomagają klientom projektanci z naszego działu aranżacji wnętrz – dodaje Bieliński.
Ceny wykończenia zaczynają się już od 400 zł za mkw. Za wykończenie mkw. w programie Klucz zapłacimy 590 zł, Komfort – 820 zł, Premium – 1390 zł. Więcej kosztuje wykończenie apartamentu, bo nawet 2290 zł za mkw.
– Klienci mogą wybrać z kilkunastu modeli wanien i kabin, wielu opcji wykończenia podłogi, czy ponad 300 wzorów glazury i terakoty – podkreśla Radosław Bieliński. – Wszystko to daje kilkanaście tysięcy możliwych kombinacji wykończenia – dodaje. Po wprowadzeniu programów około 70 proc. wszystkich sprzedanych przez Dom Development mieszkań to lokale wykończone.
– Klient, który zleca deweloperowi taką usługę, oszczędza nie tylko czas, ale i pieniądze. Może bowiem skorzystać ze specjalnych rabatów, które deweloper otrzymuje na materiały wykończeniowe – zauważa Bieliński.
Także J. W. Construction po kilkuletniej przerwie powróciło do oferty wykańczania mieszkań.
– Oferujemy standardy: Silver, Gold i Platinum – wyliczają przedstawiciele dewelopera. Ich ceny to odpowiednio 610, 740 lub 1500 zł za mkw. W cenę każdego z pakietów wliczone są m.in. materiały wykończeniowe, wykonanie prac oraz ich nadzór. Klient zaś dostaje przygotowaną do użytku łazienkę, glazurę i terakotę w kuchni, drzwi, podłogi oraz pomalowane ściany.
– Wiele osób pyta o opcje wykończenia i jego standardy. J. W. Construction po raz pierwszy zaproponowało taką usługę już w 1994 roku – mówi Maciej Gnoiński, doradca zarządu J. W. Construction Holding SA. – Jednak dzisiaj, szczególnie w grupie klientów korzystających z rządowych dopłat do kredytu, większość kupujących decyduje się na samodzielne wykończenie mieszkania. Chcą w ten sposób mieć możliwość szybszego odebrania lokalu lub zminimalizować poniesione koszty. Okazuje się jednak, że koszty naszego wykończenia kształtują się na podobnym poziomie, a klient otrzymuje gwarancję na wykonaną przez nas pracę – dodaje.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA