fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Sylwester z Jandą i Dymną

Krystyna Janda
Fotorzepa, Jerzy Dudek JD Jerzy Dudek
31 grudnia teatry grają głównie spektakle komediowe i muzyczne, a po przedstawieniu widzowie piją szampana z aktorami oraz reżyserami. Za wyższe niż zwykle ceny biletów można spędzić sylwestra w teatrze i bawić się do godziny... 22.
Spektakl nie zajmie całej nocy, ale może wprowadzić w dobry nastrój do dalszej zabawy. – W czasie sylwestrowego wieczoru widzowie i aktorzy stają się sobie bliżsi – mówi „Rzeczpospolitej” Janusz Józefowicz.
[srodtytul]Wieczór niespodzianek[/srodtytul]
Kto odwiedzi Teatr Polonia w Warszawie, po przedstawieniu będzie mógł wznieść toast razem z Krystyną Jandą. Na afiszu spektakl „Dancing”, którego premiera odbędzie się 30 grudnia. Do wierszy Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej muzykę skomponował Jerzy Satanowski. W ten sposób powstał wieczór artystyczny ze śpiewającą Jandą i towarzyszącymi jej tancerzami.
Teatr Roma w Warszawie zaprezentuje w sylwestra 200. spektakl „Upiora w Operze”, więc święto będzie podwójne. Już w trakcie przerwy widzowie zostaną zaproszeni na bankiet, a po spektaklu – na tort z okazji jubileuszu przedstawienia. Odbędzie się też losowanie nagród: zaproszeń, kosmetyków i nagrody głównej, czyli wycieczki dla dwóch osób do Paryża i biletu do Opery Garnier, gdzie toczy się akcja musicalu.
W Zakopanem, w kawiarni Teatru im. Witkacego, widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję jedzenia i picia podczas spektaklu. Konsumując – posłuchają najlepszych piosenek i skeczów teatru, wybranych z ponad 20-letniej działalności.
Sylwester w teatrze to święto artystów i ich publiczności. Po spektaklu podział na scenę i widownię na chwilę przestaje istnieć i aktorzy wypijają szampana razem z widzami.
[srodtytul]Teatr z gwiazdami [/srodtytul]
W klubach i dyskotekach modne jest organizowanie imprez tematycznych. Również teatry proponują widowiska w konkretnym klimacie, aby przyciągnąć widzów w sylwestra.
Teatr Wielki wybrał najlepsze fragmenty czterech francuskich oper oraz operetek i zatrudnił jako prowadzących Grażynę Torbicką i Wojciecha Malajkata. Widzowie zobaczą sceny z m.in. z „Carmen” Bizeta czy „Życia paryskiego” Offenbacha wyreżyserowane przez Jarosława Kiliana.
Natomiast w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu - spektakl jazzowy „Swing! Duke Elington Show”, który rok temu miał premierę. Swingująca muzyka i przedwojenne stroje pozwolą widzom wczuć się w aurę Ameryki lat 30. Z Teatrem Rozrywki w Chorzowie będzie można przemierzyć wszystkie szerokości geograficzne poprzez śpiew, taniec i scenografie. Publiczność posłucha irlandzkich piosenek, zobaczy afrykańskie tańce i zaśmieje się z japońskich dowcipów.
Janusz Józefowicz, dyrektor Studio Buffo, znalazł pomysłowe rozwiązanie problemu braku krzeseł w teatrze (trwa ich wymiana). W sylwestra organizuje nie spektakl, ale bal w klimacie rosyjskim. Widzowie będą mogli tańczyć do muzyki 12-osobowej orkiestry pod dyrekcją Janusza Stokłosy i słuchać rosyjskich szlagierów w wykonaniu Nataszy Urbańskiej oraz Anny Dereszowskiej. – Jeśli zabawa będzie udana, to zaprosimy widzów do wspólnego występu na scenie – mówi „Rz” Józefowicz. Impreza potrwa całą noc.
[srodtytul]Alternatywa dla zbytku[/srodtytul]
W czasie sylwestra ludzie wydają na imprezę więcej niż zwykle, aby bawić się jak najlepiej, i namawiają do tego innych, jakby od tego wieczoru zależała pomyślność całego roku... Gdy w Krakowie jedni będą słuchać przebojów muzyki rozrywkowej na rynku, a inni brać udział w wystawnych przyjęciach, popijając drogiego szampana, Stary Teatr zagra spektakl „Król umiera, czyli ceremonie” dla niedających się zwariować.
Ta grupa po spektaklu również odczuje sylwestrowy klimat, bo aktorzy, m.in. Jerzy Trela i Anna Dymna, wypiją z nimi szampana.
W Poznaniu przed hałaśliwą zabawą można się wybrać na „Ferdydurke” Gombrowicza w Teatrze Polskim. Chociaż spektakl jest o walce z konwencjami i modami, to po przedstawieniu wystrzelą korki szampanów. Inteligentna rozrywka w teatrze to oryginalny pomysł na spędzenie, przynajmniej części, sylwestra.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA