fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Arkad ma być znacznie więcej

Galeria Arkada powstała z myślą o wykańczających mieszkania
Materiały Inwestora
Blisko 30 specjalistycznych salonów branży wyposażenia wnętrz mieści nowa Galeria Arkada. Oprócz nich w centrum znalazły się biura i usługi
– Poznaniakom wyjazd z miasta w stronę Piły i Obornik kojarzy się z branżą budowlaną, w tym z artykułami wykończeniowymi. Zapadła więc decyzja o przeznaczeniu Galerii Arkada dla handlu farbami, tapetami, stolarką, glazurą i terakotą, a także meblami i tkaninami dekoracyjnymi – wyjaśnia Beata Aleksandrowicz-Wierzbińska z firmy CDI Konsultanci Budowlani, nadzorująca przebieg budowy i komercjalizacji obiektu.
Zamysłem inwestorów było, by osoba, która np. kupiła mieszkanie w standardzie deweloperskim, mogła w jednym miejscu nabyć wszystko, co niezbędne do indywidualnego wyposażenia własnego lokum: od tapet czy farb po całkowite urządzenie kuchni.
Budynek Arkady jest w części półkolisty. Zaprojektował go architekt Janusz Pulikowski z Kcyni. Generalnym wykonawcą prac budowlanych był Erbud SA. Pochłonęły ponad 20 mln zł.
W sumie w obiekcie jest ponad 7,8 tys. mkw. powierzchni. Ma on cztery kondygnacje, z których dwie pierwsze, liczące łącznie ponad 3 tys. mkw., przeznaczone są dla handlu. Pozostałą część Galerii Arkada zajmują biura. Ich powierzchnia przekracza ogółem 2,5 tys. mkw. Uzupełnieniem są placówki usługowe (m.in. oddział banku) i gastronomiczne.
Beata Aleksandrowicz-Wierzbińska informuje, że wynajęta jest już niemal cała przestrzeń galerii, i to zarówno w części handlowej, jak i biurowej. Umowy najmu są wieloletnie, a stawki opłat zależne od umiejscowienia danej powierzchni handlowej w budynku. W salonie na parterze czynsz wynosi 100 zł za 1 mkw. miesięcznie, a na piętrze – 60 zł. Największymi najemcami są Vox Meble (630 mkw.) i Cermag (260 mkw.). Czynsz za 1 mkw. biura ustalony jest w wysokości 50 zł miesięcznie i jest jednakowy dla całej powierzchni biurowej. Do dyspozycji najemców i ich klientów są dwa oddzielne, w pełni monitorowane, parkingi.
Poznańska Galeria Arkada jest własnością spółki o takiej samej nazwie, ale z siedzibą w Bydgoszczy. Skupia ona polskich biznesmenów zainteresowanych m.in. branżą budowlaną. W planach mają wzniesienie podobnych centrów handlowo-biurowych w innych miastach Polski. W 2009 r. zamierzają otworzyć Galerię Arkada w Bydgoszczy. Inwestycja jest już rozpoczęta.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA