fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Miliony z Luksemburga na Telekomunikację Novum

Jak ustaliła „Rz”, funduszOntec inwestuje w polskiego operatora kilkanaście milionów złotych
Telekomunikacja Novum chce mocniej wejść w usługi na rynku detalicznym. Teraz ma w nim śladowy udział. Spółka dysponuje częstotliwościami radiowymi do budowy bezprzewodowej sieci WiMAX. Stara się też o umowę z Telekomunikacją Polską, dzięki której będzie mogła obsługiwać jej klientów.
Jak wynika z ustaleń „Rz”, operatora finansuje luksemburski fundusz Ontec Investment (według naszych informacji kryją się za nim jeszcze inni inwestorzy finansowi). Niewielkie udziały ma zarząd firmy: Lech Młodawski (b. wiceprezes Telefonii Dialog) i Maciej Mikołajczyk. Udało im się pozyskać od Ontecu ok. 12 mln zł.
Spółka chłonie kolejne transze finansowania. Od początku 2007 r. Ontec trzykrotnie podnosił kapitał spółki i dofinansował ją kwotą ok. 8 mln zł. Jak można wnosić z umowy wspólników, fundusz gotów jest wyłożyć jeszcze co najmniej 5 – 10 mln zł.
927 tys. zł wyniosła strata netto Telekomunikacji Novumw 2006 r.
Telekomunikacja Novum świadczy obecnie tylko tzw. usługi przez prefiks klientom TP. Stara się również o tzw. umowę WLR, dzięki czemu mogłaby sprzedawać im abonament telefoniczny.
Jako następca spółki GST Internet operator dysponuje lokalnymi częstotliwościami w paśmie 5,9 GHz. Jak podaje operator, w rejonie, jaki pokrywają te częstotliwości, mieszka 10 mln Polaków. Sieci spółka jeszcze nie ma, bo – jak sama podaje – na rynku brak jeszcze urządzeń, które działają w tym zakresie pasma.
Znacznie popularniejszy jest zakres 3,5 GHz i o te częstotliwości PT Novum również się stara, ale jeszcze żadnej nie dostała. Spółka płaci więc ponad 200 tys. zł rocznych opłat za częstotliwości, które na razie nie przynoszą jej żadnych przychodów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA