fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomia

Najlepsze studia biznesowe

Szóstka programów, które dostały najwyższe oceny i zakwalifikowały się do klasy mistrzowskiej w tegorocznej, drugiej już edycji Ratingu MBA
Do klasy mistrzowskiej zakwalifikowało się w tym roku sześć programów CEMBA i WEMBA czyli dwa programy Executive MBA w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, Executive MBA oraz International MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, International MBA Programme at CMT organizowany przez Centrum Kształcenia Menedżerów przy Wydziale Zarządzania UE oraz Międzynarodowy Program MBA Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów.
Organizuje go Stowarzyszenie Edukacji Menedżerskiej Forum pod patronatem BRE Banku.
Zespół ekspertów na czele z prof. Piotrem Jędrzejowiczem ocenił w tym roku 35 programów. Brali pod uwagę m.in. międzynarodowych partnerów studiów, program kształcenia, metody prowadzenia zajęć, budowanie wspólnoty absolwentów i ich zawodowy awans.
34 programy zakwalifikowały się w tym roku do pięciu kategorii – mistrzowskiej, aspirującej profesjonalnej, standardowej i obiecującej. W klasie mistrzowskiej znalazły się studia, które uzyskały co najmniej 87,5 proc. możliwych do zdobycia punktów. 75 proc. punktów było granicą potrzebną do wejścia do najliczniejszej w tym roku klasy profesjonalnej. Zakwalifikowało się do niej 10 uczestników ratingu. Zdobycie co najmniej 62,5 proc. punktów dawało miejsce w klasie standardowej. Z kolei przekroczenie 50 proc. punktów zapewniło dziewięciu programom miejsce w klasie aspirującej. Odrębną kategorię stanowiły trzy programy obiecujące, które mają na razie tylko jeden rocznik absolwentów albo wcale.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA