fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sport

Prawie wszystkie mecze za darmo w Polsacie

Zgrupowanie piłkarzy polskich przed Euro 2008 w Donaueschingen
Fotorzepa, Piotr Nowak PN Piotr Nowak
Telewizja Polsat zdecydowała, że pokaże na dużej antenie ogólnopolskiej prawie wszystkie mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej Euro 2008
Pierwotnie w Polsacie miały być transmitowane jedynie mecz otwarcia, spotkania z udziałem Polaków i finał. Pozostałe miały pokazywać Polsat Sport Extra i Polsat Sport HD. Zarząd Polsatu zmienił zdanie - zdecydował, że na głównej antenie pokaże 27 z 31 meczów.
- Stacja liczy też na prestiż, który może zyskać dzięki temu ruchowi - powiedział Maciej Kmita, dyrektor programowy Polsatu ds. sportu. Przyznaje jednak, że do decyzji przyczynił się spór z TVP. – Kiedy TVP odmówiła zakupu sublicencji, przez cały czas konsultowaliśmy się z UEFA. Jednak ta nie pomogła i zajęła w tej sprawie twarde stanowisko – tłumaczył.
Kmita nie obawia się, że decyzja rozczaruje tych kibiców, którzy już kupili dekodery Cyfrowego Polsatu. – Dostaną lepszą ofertę niż w otwartym Polsacie - obiecał. Studio sportowe w Polsacie Sport Extra będzie się rozpoczynało o 16 i kończyło o północy.
- Bardzo się cieszę, że ludzie w Polsacie doszli do wniosku, iż Euro-2008 z Polakami jest tak ważne, że należy większość meczów transmitować w otwartym kanale - skomentował decyzję TV Polsat minister sportu Mirosław Drzewiecki.
Źródło: presserwis
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA