fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firmowe wsparcie dla młodych ludzi

Na razie to półmetek kampanii, która do 2017 roku ma doprowadzić do utworzenia w Europie 100 tysięcy miejsc pracy, staży i praktyk dla młodych ludzi do 30. roku życia.
PhotoXpress
W całej Europie 50 tysięcy, a w Polsce 3,1 tysiąca ofert pracy i szkoleń dla młodych ludzi zorganizowano w pierwszym roku akcji zainicjowanej przez koncern Nestle.

Na razie to półmetek kampanii, która do 2017 roku ma doprowadzić do utworzenia w Europie 100 tysięcy miejsc pracy, staży i praktyk dla młodych ludzi do 30. roku życia. Zorganizuje je ponad 200 firm (w tym ponad dziesięć w Polsce), które przyłączyły się do Inicjatywy na rzecz Zatrudniania Młodych Ludzi ogłoszonej jesienią 2013 r. przez największego na świecie producenta żywności, koncern Nestle, w ramach unijnego Sojuszu dla Młodych.

Udział w inicjatywie przyniósł już konkretne efekty związane z zatrudnieniem i szkoleniem młodzieży. Inicjator akcji, który zobowiązał się, że do końca 2016 r. zatrudni lub przeszkoli 20 tys. młodych ludzi w Europie, dotychczas zatrudnił w swoich oddziałach i fabrykach prawie 8 tys. z nich, a ponad 4 tys. przeszkolił na praktykach i stażach oraz na warsztatach.

Jak na wtorkowej konferencji podkreślał Simon Smith, prezes Nestle w Polsce i krajach bałtyckich, w naszym kraju firma już przekroczyła swój plan. I to znacz...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA