fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gaz

Bruksela oskarży Gazprom

Bloomberg
Komisja Europejska w najbliższą środę może postawić zarzuty Gazpromowi — ustaliła "Rzeczpospolita". To następstwo dochodzenia trwającego od września 2012 roku.

Według naszych nieoficjalnych informacji Margrethe Vestager, unijna komisarz ds. konkurencji, przedstawi projekt postawienia rosyjskiemu koncernowi zarzutów na cotygodniowym posiedzeniu kolegium unijnych komisarzy w środę. Decyzję podejmuje cała KE, jest jednak mało prawdopodobne, aby Dunka przedstawiła na takim spotkaniu propozycję nieskonsultowaną wcześniej z innymi komisarzami oraz z samym przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude Junckerem.

Przypomnijmy, że urzędnicy Dyrekcji Generalnej ds. Konkurencji dokonali niezapowiedzianych nalotów na biura i spółki powiązane z Gazpromem w Europie Środkowej i Wschodniej we wrześniu 2011 roku. Dokładnie rok później Bruksela, na podstawie zdobytych materiałów, poinformowała o otwarciu dochodzenia.

Zarzuty wobec Gazpromu były trzy: ograniczenie swobodnego obrotu surowcem dostarczonym przez Gazprom w ramach rynku unijnego, blokowanie dostępu krajów UE do innych źródeł gazu oraz łączenie ceny gazu z ceną ropy.

Więcej w tabletowym wydaniu "Rzeczpospolitej" o 21 oraz w jutrzejszej gazecie.

Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA