fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Turystyka

Eurowings poleci za 99 euro do Dubaju

materiały prasowe
Eurowings przekracza granice starego kontynentu, a sama Lufthansa dodaje do rozkładu „kierunki marzeń"

Ruszyła już sprzedaż biletów na długie dystanse taniej linii lotniczej Eurowings, należącej do Lufthansy - ogłosiłi pierwszego dnia tragów turystycznych ITB w Berlinie przedstawiciele przewoźnika. Od 25 października będzie można polecieć z Kolonii-Bonn do Dubaju za cenę od 99,99 euro, do Bangkoku i Phuket - od 199,99 euro, a do Varadero oraz Punta Cana - od 299,99 euro. Podczas konferencji prasowej Karl Ulrich Garnadt z Lufthansy wyjaśniał, że Eurowings tworzone jest na podobnej zasadzie jak Germanwings, linia lotnicza operująca w Niemczech i Europie, i ma wykonywać loty długodystansowe za bardzo niskie ceny. Loty długodystansowe pod marką Eurowings będą obsługiwane airbusami A330-200.

Oferta Eurowings została podzielona na trzy segmenty: basic, smart i best. Oznacza to, że za najniższe ceny pasażerowie polecą tylko z podręcznym bagażem, bo za większy trzeba już będzie dopłacić. W wersji smart (od 149,99 euro) i best (o 200 euro droższej) można na pokład wziąć jeden lub dwa bagaże do 23 kg, zjeść, zarezerwować konkretne miejsce w wygodniejszym fotelu z większą przestrzenią na nogi i bez dodatkowych opłat zmienić rezerwację lub zrezygnować z niej.

Jeśli projekt się powiedzie, Eurowings ma w przyszłości objąć kolejne, atrakcyjne kierunki na innych kontynentach.

Drugiego dnia targów Lufthansa ogłosiła z kolei, że dodaje do siatki połączeń 15 lotów do miejsc określonych jako „kierunki marzeń": do Tampy, Cancun, Panamy, czy na Mauritius. To wynik rozszerzenia współpracy w ramach partnerstwa z liniami Panamanian i Copa Airlines. W sumie klienci Lufthansy zyskają ponad 50 kierunków w środkowej i południowej Ameryce, w tym na Karaibach.

Źródło: turystyka.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA