fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Sukces dzięki czytelnikom

Bogusław Chrabota
materiały prasowe
„Rzeczpospolita" i „Parkiet" - Wiedza, opiniotwórczość, fachowość

Prorocy, którzy wieścili śmierć prasy opiniotwórczej, wyraźnie się mylili. Dane, które dziś publikujemy, dowodzą czego innego. Czytelnictwo naszych gazet, zarówno „Rzeczpospolitej", jak i Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet", rośnie.

Prenumerata naszego dziennika w styczniu 2015 r. zwiększyła się w stosunku do stycznia 2014 r. średnio o ponad 7 procent. Wzrost dotyczy wydań papierowych i elektronicznych.

„Rzeczpospolita" nie tylko zwiększa prenumeratę, ale też błyskawicznie rozwija się w internecie. Nowy serwis rp.pl w styczniu 2015 r. odnotował 20 mln odsłon, a w lutym zyskał przyjazną dla użytkowników urządzeń mobilnych wersję.

Te dane nie tylko cieszą, ale i dowodzą, że można przełamać negatywne trendy, że dobrze, profesjonalnie robiona gazeta wciąż jest ofertą intelektualną dla czytelników. Czy ten trend się utrzyma? Nie mam wątpliwości. Czytelnik – w naszym przypadku prawnik, biznesmen, samorządowiec, polityk – doskonale wie, że portale zwykle dostarczają wiedzy powierzchownej i często zapożyczonej. Zarówno branżowego newsa, jak i profesjonalny komentarz może opublikować tylko tytuł, za którym stoją zespół, tradycja, wiedza i kompetencje.

Szczególnie ważne jest dla nas otwarcie gazety na publiczną debatę

Takimi tytułami jesteśmy właśnie my, „Rzeczpospolita" i Gazeta Giełdy i Inwestorów „Parkiet". Potwierdzają to zresztą systematycznie dane o cytowalności. W ostatnim, styczniowym, rankingu najczęściej cytowanych mediów, przygotowywanym przez Instytut Monitorowania Mediów, „Rzeczpospolita" po raz kolejny została uznana za najbardziej opiniotwórcze medium w Polsce, cytowane przez inne tytuły prasowe, serwisy internetowe i telewizje. To na naszych treściach opierają się materiały wielu nadawców i wydawców, dlatego tak ważna jest dla nas walka z piractwem i ochrona własności intelektualnej. W styczniu opublikowaliśmy ważny dla nas dokument. To instrukcja, w jakim zakresie i na jakich warunkach można korzystać z naszych publikacji.

Oprócz dostarczania profesjonalnych treści specjalistycznych pełnimy wiele innych ważnych ról społecznych. Szczególnie dla nas istotne jest otwarcie gazety na publiczną debatę. To właśnie na naszych łamach toczy się najpełniejsza dyskusja o sprawach ważnych dla Polski. Zachowując tożsamość, jesteśmy otwarci na ważkie głosy. Nie liczy się dla nas, czy mówi lewica czy prawica. Istotne jest, czy głos posuwa polskie sprawy do przodu. Popieramy polski przemysł, wolność gospodarczą i stoimy na straży kapitalizmu. Wspieramy firmy, które tworzą najwięcej miejsc pracy i zwiększają PKB. Uciekamy od propagandy i tanich chwytów retorycznych.

„Rzeczpospolita" to gazeta wiarygodna, rzetelna i uczciwa. Nie ukrywam, że dane o wzroście prenumeraty bardzo nas ucieszyły. To wielki sukces i wielki zastrzyk optymizmu. Co dzień ciężko pracujemy dla Was, naszych Czytelników. Cieszy, że ta praca jest doceniana. Dziękujemy.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA