fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

Wideo IS: Kolejni kurdyjscy żołnierze w klatkach

youtube
Terorryści z państwa islamskiego opublikowali kolejny film wideo, na którym widać kurdyjskich żołnierzy zamkniętych w klatkach. W identycznej spalono żywcem jordańskiego pilota.

Film pokazuje 21 zakładników w charakterystycznych, pomarańczowych ubiorach, którzy są zamknięci pojedynczo w klatkach. Rozmawia z nimi bojownik Państwa Islamskiego, trzymający w dłoniach mikrofon z widocznym logo IS.

Z rozmowy wynika, że większość zakładników pochodzi z północnoirackiego Kirkuku. Mają to być kurdyjscy bojownicy, którzy w styczniu odbili z rąk dżihadystów pól naftowych w okolicach tego miasta.

- Zapowiadamy Peszmergom, że albo porzucą walkę po niewłaściwej stronie, albo skończą w klatkach lub pod ziemią - mówi terrorysta.

Stacja CNN, która jako pierwsza opublikowała film, podaje, ze ostatnie jego kadry przedstawiają jeszcze żywych zakładników.

Peszmergowie jak dotąd odnosili sukcesy w walce z Państwem Islamskim w Iraku. Obecnie zachodnia koalicja, walcząca z Państwem Islamskim m.in. w Iraku, wstrzymuje się z dostawami broni dla nich w obawie, że Kurdowie będą chcieli zbudować swoją suwerenność kosztem Iraku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA