fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Program dla Kompanii Węglowej za trzy tygodnie

Prezesi KW i Węglokoksu potwierdzili, że częścią przygotowywanego planu naprawczego będzie przejęcie przez tę drugą spółkę co najmniej czterech kompanijnych kopalń.
Bloomberg
To, co teraz się dzieje z Kompanią Węglową, to jest reanimacja trupa – ocenia Mirosław Taras, prezes tej węglowej spółki.

Zdaniem Tarasa powołanie pełnomocnika rządu ds. restrukturyzacji górnictwa to krok w dobrą stronę. Funkcję tę objął wiceminister skarbu Wojciech Kowalczyk. Ma trzy tygodnie na przygotowanie planu naprawczego dla Kompanii Węglowej, która znajduje się w tragicznej sytuacji. Jak podają władze KW, ten największy w UE producent węgla kamiennego generuje obecnie 150 mln zł straty miesięcznie.

Środowa konferencja „Górnictwo 2014" w Katowicach miała wyjątkowo burzliwy przebieg. Taras nie krył emocji: – Nie obchodzi mnie, czy mnie zdymisjonują, czy ja pierwszy zrezygnuję z tego stanowiska, ale jeśli tak się stanie, to najpierw położę na biurku wniosek o upadłość spółki – grzmiał szef KW i dodał z goryczą: – Irytujące jest to, jak bardzo polityka dominuje nad gospodarką. Kłopoty górnictwa to nie jest problem obecnego rządu, to konsekwencja 15-letnich zaniedbań, a w dużej mierze również scheda po komunizmie – zaznaczył.

Prezesi KW i Węgl...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA