fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Rektor SGGW uhonorowany Nagrodą im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego

Nagroda im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego
materiały prasowe
Jednogłośną decyzją kapituły Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego, tegoroczne wyróżnienie przyznano prof. dr. hab. Alojzemu Szymańskiemu.
Obrady kapituły Nagrody im. ks. bp. Romana Andrzejewskiego odbyły się w tym roku w Łowiczu. Przewodniczył im honorowo ks. bp. Alojzy Orszulik. Jej decyzją nagrodę przyznano jednogłośnie rektorowi Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego prof. dr. hab. Alojzemu Szymańskiemu.
W uzasadnieniu decyzji podano, że kapituła doceniła konsekwentne kierowanie przez Laureata wspólnotą uczelnianą w duchu poszanowania tradycji nakazującej troskę o rozwój wsi, poprzez wspieranie gospodarstw rodzinnych i budzenie miłości do polskiej ziemi. "Wysoko oceniono wyznawaną przez Laureata zasadę, że wiedza, intelekt i postawa moralna winny być w SGGW najwyższymi wartościami" - czytamy dalej.
Kapituła uznała także szczególny wkład Laureata w rozwój i modernizację uczelni, podkreślając, że SGGW zalicza się do grona nowoczesnych uniwersytetów przyrodniczych o międzynarodowym prestiżu, z tytułem najbardziej innowacyjnej i kreatywnej wyższej szkoły w Polsce.
"Nagroda dla jej rektora, prof. Alojzego Szymańskiego, jest także symbolicznym oddaniem honoru kadrze naukowej i całej społeczności uczelnianej" - dodano w oświadczeniu, przypominając o jubileuszu 200 lat istnienia SGGW.
Nagroda im. ks. bp Romana Andrzejewskiego, długoletniego Krajowego Duszpasterza Rolników, została przyznana za rok 2014 po raz jedenasty. Ustanowiona została przez Fundację „Solidarna Wieś", której Patron Nagrody był współfundatorem. Honoruje osoby szczególnie zasłużone w pracy na rzecz środowisk wiejskich, rozwoju kulturalnego i gospodarczego małych miast i wsi.
Dotychczas otrzymali ją: prof. Andrzej Stelmachowski, prof. Maria Radomska, ks. kard. Józef Glemp, ks. prał. Bogusław Bijak, ks. bp Alojzy Orszulik, dr Maria Stolzman, dr Barbara Fedyszak-Radziejowska, Roman Kluska, Josef Rottenaicher (Niemcy) i ks. abp Józef Michalik.
Wręczenie Nagrody nastąpi 26 lutego 2015 roku w sali obrad plenarnych Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA