fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Szef SDP namawia profesora Andrzeja Nowaka na start w wyborach samorządowych

Prof. Andrzej Nowak
Fotorzepa, Darek Golik DG Darek Golik
Krzysztof Skowroński namawia prof. Andrzeja Nowaka na start ?w wyborach ?prezydenckich.
Pod koniec lipca Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i redaktor naczelny Radia Wnet, rozesłał list do właścicieli Spółdzielczych Mediów Wnet (należy do nich rozgłośnia). Prosi w nim o poparcie apelu do prof. Andrzeja Nowaka, by zdecydował się na start w wyborach prezydenckich w 2015 r., bo nie można „dłużej patrzeć, jak zdegenerowana i zdemoralizowana klasa polityczna prowadzi Polskę do katastrofy".
Sam prof. Nowak przyznaje, że jest wdzięczny Skowrońskiemu za tę inicjatywę, ale uważa, że jego kandydatura nie jest realna. – PiS nie złożył mi żadnej propozycji, a startowanie jako kandydat niezależny byłoby dla tej partii szkodliwe. Tego nie chcę – zapewnia „Rz".
Niezależnie od efektu zaangażowanie Skowrońskiego wzbudza wątpliwości. – Niedobrze, gdy dziennikarze angażują się tak wyraźnie w politykę – uważa prof. Wiesław Godzic z SWPS. Jego zdaniem może to spowodować, że później będą chcieli taką osobą sterować. – A powinni być w tle i tylko opisywać rzeczywistość, a nie ją kreować – zaznacza medioznawca.
Również Andrzej Krajewski, były szef Centrum Monitoringu Wolności Prasy, zauważa, że media nie powinny organizować wyboru władzy. – Trudniej będzie im tę władzę później oceniać czy krytykować – mówi „Rz". Dodaje, że to zatarcie granicy między dziennikarstwem i polityką. – Dlatego działanie Skowrońskiego budzi mój niepokój – podkreśla.
Nie zgadza się z nimi jednak poseł PiS Krzysztof Szczerski. – Media obywatelskie mają prawo poruszać scenę polityczną i ją inspirować – twierdzi. A co myśli o pomyśle Skowrońskiego? – Prof. Nowak, jeśli sam wyrazi taką chęć, byłby mocnym kandydatem – ocenia.
Skowroński nie odpowiedział na pytania „Rz".
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA