fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Niepełnosprawni

RPD: TVP powinna zapewnić czas antenowy dla "Impresji Artystycznych"

RPD: TVP powinna zapewnić czas antenowy dla "Impresji Artystycznych"
www.sxc.hu
Rzecznik praw dziecka wystąpił do prezesa zarządu Telewizji Polskiej S.A. ws. zapewnienia czasu antenowego na bezpośrednią relację z koncertu Galowego XVIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Impresje Artystyczne".
Do rzecznika z prośbą o interwencję, zwrócili się uczestnicy festiwalu.
Jego zdaniem prośba ta, będąca także niecodzienną propozycją programową, zasługuje na dostrzeżenie.
- Najważniejszym argumentem, z którym nie można polemizować jest bowiem docenianie zaangażowania młodych artystów, poprzez stworzenie im sytuacji umożliwiającej zaprezentowanie własnych talentów szerokiemu gronu odbiorców, a nie jedynie społeczności lokalnej - podkreślił rzecznik. - Tego typu działania stają się szczególnie ważne dla dzieci podejmujących wyzwania, mimo różnorodnych barier, wynikających z ich niepełnosprawności - dodał.
Zgodnie z artykułem 23 Konwencji o prawach dziecka „państwa-strony uznają, że dziecko psychicznie lub fizycznie niepełnosprawne powinno mieć zapewnioną pełnię normalnego życia w warunkach gwarantujących mu godność, umożliwiających osiągnięcie niezależności oraz ułatwiających aktywne uczestnictwo dziecka w życiu społeczeństwa". - Przesłanie tego przepisu nie wymaga komentarza - uważa rzecznik.
W związku z powyższym rzecznik zwrócił się do prezesa zarządu Telewizji Polskiej z prośbą o podjęcie działań, które zagwarantują czas antenowy na bezpośrednią relację z koncertu Galowego XVIII Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne".
Źródło: Rzecznik Praw Dziecka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA