fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

„Wprost” o pieniądzach partii Donalda Tuska

Paweł Piskorski
Fotorzepa, Darek Golik
Paweł Majewski
Czy oskarżenia byłego współpracownika premiera zaszkodzą kampanii PO?
Kanonizacja Jana Pawła II sprawiła, że to był wyjątkowo spokojny weekend w kampanii przed eurowyborami. Kolejny tydzień również będzie specyficzny, w czwartek zaczyna się długi weekend związany z majowymi świętami.
Dzień wcześniej premierę będzie miała książka, która może podnieść poziom politycznych emocji. W wywiadzie rzece Michała Majewskiego z dawnym członkiem władz PO, a dziś kandydatem na europosła Europy Plus Twój Ruch Pawłem Piskorskim, mają być zawarte informacje zza kulis środowiska, które tworzyło PO.
We fragmentach książki, które publikuje dziś tygodnik „Wprost", Piskorski sugeruje, że poprzednia partia Tuska – Kongres Liberalno-Demokratyczny, mogła być wspomagana przez niemieckich chadeków. – Dla mnie jest oczywiste, że CDU wspierało finansowo KLD – mówi Piskorski. „Wprost" twierdzi, że chodzi o bezzwrotną pożyczkę w wysokości kilkuset tysięcy marek.
Szef sztabu wyborczego PO Tadeusz Zwiefka nie odpowiedział na naszą prośbę o kontakt w tej sprawie.
Do ataku na PO przymierza się też SLD. Chce przypomnieć, że Platforma próbowała przeforsować zmiany, przed którymi bronili się właściciele ogródków działkowych. – Wszyscy działkowcy wiedzą, kto chciał przejąć te tereny – mówił w sobotę Leszek Miller.
Hasło zaprezentowała Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry. Brzmi ono: „Bezpieczna i uczciwa Polska".
Koalicja organizacji pozarządowych „Masz Głos, Masz Wybór" zainaugurowała zaś kampanię zachęcającą do udziału w wyborach – „Zagłosuj i wybierz kogoś, kto myśli tak jak Ty". Zaplanowano m.in. emisję spotów radiowych i telewizyjnych oraz reklam prasowych; akcja ma być też widoczna w internecie.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA