fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Spółki internetowe zmieniają szefów

Bankier.pl, Merlin.pl oraz IDMnet już dokonały lub są w trakcie zmian w składzie swych zarządów
Tylko do końca kwietnia stanowisko prezesa Bankiera.pl, jednego z głównych portali finansowych, pełnić będzie Tomasz Jażdżyński. Od maja jego następcą będzie Joanna Kuzdak, dotychczas członek zarządu. Grupa Bankier.pl, w której skład wchodzą także m.in. serwisy Twoja-Firma.pl, PIT.pl i Mojeauto.pl (razem mają prawie 1,6 mln użytkowników miesięcznie), ma nowe plany. Chce przejąć kolejne spółki, a także prowadzi rozmowy z inwestorem strategicznym.
Odejście Tomasza Jażdżyńskiego wywołuje spekulacje dotyczące jego ewentualnego powrotu do jednego z największych rodzimych portali – Interii.pl. Jażdżyński był kilka lat temu jej prezesem. Teraz portal ma nowego właściciela (wydawnictwo Bauer), a na początku kwietnia ma się zebrać jego rada nadzorcza.
Nowym prezesem Merlina.pl została z kolei Anna Bogdańska, wcześniej dyrektor sprzedaży. Merlin.pl był największym pod względem obrotów rodzimym e-sklepem, ale w ubiegłym roku dał się wyprzedzić dwóm konkurentom. IDMnet, jedna z trójki największych sieci reklamy, powołał natomiast Annę Kaczmarską na stanowisko dyrektor zarządzającej.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA