fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Koźmiński ma najlepsze MBA

Trzy warszawskie uczelnie: Akademia Leona Koźmińskiego, Szkoła Główna Handlowa oraz Uniwersytet Warszawski prowadzą najlepsze programy MBA - wynika z najnowszego Rankingu MBA Perspektywy 2013. W pierwszej dziesiątce są również szkoły wyższe z Poznania Krakowa i Wrocławia.
Dwuletni program „Executive MBA" Koźmińskiego jest skierowany dla wyższej kadry zarządzającej z minimum pięcioletnim doświadczeniem menedżerskim. Program jest prowadzony od 20 lat. Znalazł uznanie nie tylko w Polsce. „Financial Times", który publikuje globalny ranking programów MBA, w 2012 roku umieścił Executive MBA na 46. miejscu wśród najlepszych programów uczelni biznesowych na świecie. Dyplom ukończenia studiów MBA w ALK dotychczas otrzymało blisko 1500 osób. Dr hab. Grzegorz Mazurek z Akademii Leona Koźmińskiego powiedział, że studia MBA są koniecznością, szczególnie wtedy, kiedy menedżer chce awansować na wysokie stanowiska. - Na podstawie naszych doświadczeń, rozmów z osobami, które piastują stanowiska prezesów, ten dyplom bardzo pomaga w awansie zawodowym. Jest to związane przede wszystkim z budowaniem bardzo szerokiej wiedzy na temat wszystkich aspektów menedżerskich organizacji, z nabywaniem doświadczeń zarówno od strony wykładowców, ale też innych menedżerów, którzy w takim programie uczestniczą - powiedział dr hab. Grzegorz Mazurek.
Canadian Executive MBA (CEMBA) prowadzony przez warszawską Szkołę Główną Handlową we współpracy z École des Sciences de la Gestion Université du Québec ą Montreal (ESGUQAM) uplasował się na drugim miejscu. Warszawska uczelnia realizuje ten program od 1995 r. Od tego czasu dyplom CEMBA odebrało 484 słuchaczy.
W pierwszej trójce znalazł się również zwycięzca ubiegłorocznego rankingu - program Warsaw - Illinois Executive MBA Uniwersytetu Warszawskiego.
Ranking uwzględniał siedem grup kryteriów (m. in. merytoryczne cechy programu oraz opinię absolwentów i preferencje pracodawców) składających się łącznie z 26 wskaźników. Pod uwagę były brane programy, które działają przynajmniej dwa lata, mają absolwentów oraz były aktywne w minionym roku akademickim.
Według Waldemara Siwińskiego, prezesa Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy", ranking nie powinien być jedynym kryterium wyboru programu, szkoły czy uczelni.
Zestawienie pomaga natomiast zorientować się w propozycjach uczelni. Ranking został przygotowany przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy". Pełne wyniki znajdują się na stronie: www.mba.perspektywy.pl

Pierwsza dziesiątka rankingu:

1. Executive MBA – Akademia Leona Koźmińskiego
2. Canadian Executive MBA (CEMBA) – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
3. Warsaw – Illinois Executive MBA – Uniwersytet Warszawski
4. Executive MBA – Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej
5. Program MBA Poznań-Atlanta – Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
6. Koźmiński MBA z semestrem specjalistycznym – Akademia Leona Koźmińskiego
7. Executive MBA Marketing and Management - Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
8. Franklin University MBA (FUMBA) – Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu
9. MBA-SGH – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
10. International MBA – Krakowska Szkoła Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Wszystkie programy z pierwszej dziesiątki uzyskały wskaźnik rankingowy powyżej 75 proc.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA