fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Watsi - strona ratująca życie i zdrowie

watsi.org
Strona internetowa Watsi pomaga zebrać środki dla chorych osób z ubogich krajów
Strona Watsi.org jest organizacją non-profit. Została założona przez Amerykanina Adama Chase'a. Dzięki niej, można opłacić leczenie wybranej osobie z ubogiego kraju. Całość zebranych środków przeznaczana jest na pomoc chorym. Założyciele Watsi zapewniają, że koszty jej działania są finansowane przez inne źródła i żadna wpłata nie jest wykorzystywana do jej utrzymania.
Watsi opiera się na idei crowdfundingu – dzięki drobnym sumom wpłacanym dla sfinansowania konkretnego celu można realizować nawet bardzo kosztowne projekty, w tym wypadku operacje i inne specjalistyczne leczenie. Warto dodać, że lekarze, którzy zajmują się chorymi  i są związani z tym programem, często rezygnują z honorarium za leczenie.
Aby pomóc w leczeniu wybranej przez siebie osoby (udostępnionej na Watsi.org)  wystarczy wpłacić równowartość 5 dolarów. Darczyńcy są na bieżąco informowani o losach osób, którym pomogli. Po przeprowadzeniu leczenia pieniądze trafiają do lekarzy za pośrednictwem systemu PayPal. Jeśli wymaga tego dobro chorego, w wyjątkowych sytuacjach leczenie może zostać rozpoczęte i opłacone zanim ofiarodawcy wpłacą całą sumę. Jednak jeżeli dojdzie do sytuacji, w której pacjent umrze przed podjęciem leczenia, ofiarodawca będzie mógł przekazać je innej osobie lub otrzymać pełny zwrot kwoty.
Kogo można znaleźć na takiej stronie? Obecnie znajduje się na niej 21 osób i najczęściej są to dzieci z krajów takich jak Haiti, Kambodża, Kenia czy Zambia, których nie stać na leczenie, a ich choroba może być skutecznie leczona za sumę mniejszą niż 3000 dolarów.
Strona Watsi.org udostępnia szczegółową informacją o swoich finansach.
Źródło: www.bbc.co.uk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA