fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Ćwierkasz jak ptak? Weź udział w konkursie na interpretację wiersza Tuwima

Wszystkie uch, puch, świst, gwizd, ćwir, świr, tijo, trijo, tru lu lu lu lu będą mile słyszane w konkursie na własną interpretację wiersza dla dzieci Juliana Tuwima.
Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. Rok 2013 jest Rokiem Tuwimowskim.
Dlatego fundacja Czas Dzieci organizuje konkurs na najlepszą interpretację utworu wykorzystującą wszystkie możliwe dźwięki będące darem natury. - Jeżeli czytacie swoim dzieciom w domu, jesteście kreatywni, potraficie naśladować wszelkie dziwne odgłosy i wcielacie się w role bohaterów - ten konkurs jest właśnie dla Was! Dla kochających poezję i Tuwima! – tłumaczą organizatorzy.
Do udziału w swoim konkursie zapraszają kogoś, komu podczas czytania wierszy te poety usta składają się w trąbkę, a język w rulonik, który harcuje po całej buzi, aby podołać wymaganiom pędzącej lokomotywy, by zliczyć niezliczone warzywa straganowe, pomóc panu Hilaremu znaleźć jego zaginione w niewyjaśnionych okolicznościach okulary.
- Jeśli chcecie sobie przypomnieć te i inne historie, które towarzyszyły wam, kiedy dorastaliście, weźcie na kolana swoje pociechy, wykorzystajcie przedmioty codziennego użytku, odgłosy przyrody, a nawet instrumenty i dajcie się ponieść fantazji! Wszystkie uch, puch, świst, gwizd, ćwir, świr, tijo, trijo, tru lu lu lu lu będą mile słyszane – zapraszają organizatorzy.
Zadanie konkursowe polega na wyborze jednego z wierszy dla dzieci Juliana Tuwima i nagraniu własnej interpretacji utworu przy wykorzystaniu wszystkich możliwych dźwięków będących darem natury.
Na nagrania w formacie mp3 fundacja czeka do 8 września. Można je wysyłać pod adres : konkursy@czasdzieci.pl. Wyniki zostaną ogłoszone dwa dni później.
Wybrane przez specjalną komisję najciekawsze słuchowiska zostaną opublikowane na stronie internetowej fundacji oraz będą wyemitowane w rozgłośniach radiowych. Autorzy dziesięciu najlepszych nagrań otrzymają nagrody - gry planszowe.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA