fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kocham Kino w Multikinie zaprasza na film Felixa Van Groeningena

materiały prasowe
Już w środę, 21 sierpnia, Grażyna Torbicka i Johan Heldenbergh spotkają się w warszawskim Multikinie Złote Tarasy na przedpremierowym pokazie "W kręgu miłości"
Film zdobył Nagrodę Publiczności na festiwalu w Berlinie i prezentowany będzie w cyklu Kocham Kino w Multikinie.
Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Programu 2 TVP i Multikina. Ambasadorką projektu jest Grażyna Torbicka, autorka telewizyjnego magazynu „Kocham Kino", która co miesiąc w innym kinie sieci Multikino prowadzi spotkania ze znakomitymi gośćmi. Relacje ze spotkań są potem emitowane w pozostałych kinach biorących udział w projekcie. Można je też obejrzeć na portalu Stopklatka.pl.
Kocham Kino w Multikinie to najciekawsze, najbardziej dyskusyjne i najodważniejsze dzieła współczesnej kinematografii. Tym razem w repertuarze znalazł się film Felixa Van Groeningena, prawdziwa rewelacja tegorocznego festiwalu w Berlinie, czyli „W kręgu miłości" (Broken Circle Breakdown).
„W kręgu miłości" to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha, który wcielił się też w role głównego bohatera, Didiera. Spektakl wystawiony na podstawie tekstu „The Broken Circle Breakdown Featuring the Cover-Ups of Alabama" napisanego wspólnie z Mieke Dobbels okazał się sukcesem frekwencyjnym i spotkał się z ogromnym uznaniem widzów i krytyków w Belgii i Holandii.
Zafascynowany sztuką Felix van Groeningen (znany polskim widzom z „Boso, ale na rowerze") we współpracy z Carlem Joosem postanowił przenieść teatralną historię na duży ekran. Dzięki temu powstał tętniący życiem i przepełniony emocjami obraz opowiadający o miłości i stracie, utrzymany w słodko-gorzkiej tonacji, w rytmie porywającej muzyki bluegrass, która zachwyca autentycznością oraz wspaniałym wykonaniem i stanowi integralną część narracji filmu. Jest też powiązana z głównymi wątkami, jakie pojawiają się w filmie: życiem, śmiercią, narodzinami, Ameryką, macierzyństwem, ojcostwem i poszukiwaniem pocieszenia po stracie.
Narracja filmu, poddana formie muzycznej, nie jest linearna, lecz podąża za emocjami bohaterów, które najpełniej i najsilniej oddane zostają w piosenkach, skomponowanych przez Björna Erikssona. Dzięki temu „W kręgu miłości" to dopracowany w każdym detalu i doskonały pod względem scenariuszowym i muzycznym filmowy obraz, który porusza widzów. Film otrzymał Nagrodę Publiczności na festiwalu filmowym w Berlinie w 2013 roku.
Po seansie odbędzie się rozmowa Grażyny Torbickiej ze specjalnie na tę okazję zaproszonym gościem – autorem sztuki i odtwórcą roli głównej w filmie Johanem Heldenberghiem. Start projekcji wyjątkowo o godz. 20:00.
Następnego dnia projekcja filmu oraz spotkanie z Johanem Heldenberghiem i dyskusja prowadzona przez Grażynę Torbicką odbędą się w Multikinie w Gdańsku. Film zostanie również zaprezentowany na pokazach przedpremierowych 29 sierpnia w wybranych kinach sieci Multikino: Bydgoszcz, Gdynia, Kielce, Kraków, Łódź, Poznań Stary Browar, Rzeszów, Szczecin, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Wrocław Arkady, Zabrze. Po projekcji odbędzie się retransmisja spotkania zarejestrowanego w Gdańsku.
Szczegóły na temat projektu można znaleźć na stronie www.multikino.pl oraz na Fan Page'u Kocham Kino.
 
Źródło: materiały prasowe
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA