fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Moja Emerytura

Aktywa OFE znów powyżej 280 mld zł

W lipcu, po miesiącu przerwy, aktywa funduszy emerytalnych ponownie zyskały na wartości. Tym razem o 9,2 mld zł, do poziomu 281,4 mld zł - podały Analizy Online
Na wzrost aktywów w lipcu miał wpływ pozytywny wynik zarządzania, którego wartość Analizy Online szacują na 7,7 mld zł. Jednostki funduszy emerytalnych zyskały średnio 2,8 proc. Dodatnie stopy zwrotu to efekt dobrej koniunktury na krajowym rynku akcji. Na rynku długu, lipiec był kolejnym miesiącem słabszej koniunktury.
 
 
W lipcu ZUS przelał do OFE ponad 1,5 mld zł nowych środków, czyli o 1 mld zł więcej niż w czerwcu.
Wszystkie fundusze emerytalne w lipcu odnotowały przyrost aktywów. Największy procentowy wzrost wartości zarządzanych środków odnotował PKO BP Bankowy OFE, o 29,5 proc. do poziomu 12,4 mld zł. Tak istotna zmiana aktywów funduszu wynika z przeniesienia środków z OFE Polsat, które było ostatnim etapem przejęcia przez PKO BP Bankowy PTE funduszu Polsat. Dzięki tej operacji fundusz awansował na 8-mą pozycję pod względem wielkości zarządzanych środków, z udziałem w rynku na poziomie 4,4 proc. Najmniejszy wzrost aktywów odnotowały  Aviva oraz PZU „Złota Jesień" (po 3,2 proc.).
W sumie od początku roku aktywa OFE zyskały na wartości 11,8 mld zł.
 
Źródło: Analizy Online
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA