fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Piłka nożna

Inter zmieni właściciela

AFP
Massimo Moratti, właściciel Interu Mediolan, potwierdził, że niedługo sprzeda klub. Nabywcą ma być indonezyjski biznesmen – Erick Thohir.
Pierwsze plotki o sprzedaży pojawiły się w czerwcu. Wtedy Moratti wszystkiemu zaprzeczał, mówiąc, że spotkał się z Thohirem na „przyjacielskiej pogawędce". Jednak w niedzielę Włoch oficjalnie poinformował, że Inter wkrótce zmieni właściciela.
Moratti kieruje klubem od 1995. Uważa, że zrobił dla niego wszystko, co mógł i teraz nadszedł czas, aby pojawił się ktoś ze świeżym spojrzeniem.
- Sentymenty są domeną przeszłości. A ja postanowiłem patrzeć w przyszłość. Wierzcie mi, działam w interesie kibiców. Wiem, że nowy właściciel będzie kierował Interem w nowoczesny sposób. Oczywiście jeśli będzie taka potrzeba, chętnie podzielę się swoim doświadczeniem. Ale błagam – nie twórzcie wokół mnie mitu. Tacy „pomnikowi prezesi" mogą w pewnym momencie stać się przeszkodą w rozwoju – mówił Moratti w rozmowie z dziennikarzami „La Gazetta dello Sport". Zaprzeczył również, jakoby jego decyzja była spowodowana trudnościami finansowymi. Włoch stwierdził, że każdy wielki klub ma długi, a Inter nie jest wyjątkiem. Zapewnił też, że jest w stanie nadal sponsorować drużynę, jednak jest przekonany, że nowy inwestor lepiej wykorzysta jej atuty.
- Głównym problemem są nie długi, ale brak dochodów. Przez lata włoskie kluby odnosiły sukcesy na arenach międzynarodowych, lecz nie potrafiły tego wykorzystać pod względem marketingowym. Część winy za tę sytuację biorę na siebie. Mam nadzieję, że nowy właściciel będzie wiedział co zrobić, aby Inter wreszcie zaczął przynosić zyski – powiedział Massimo Moratti.
Przyszły prezes zwycięzcy Ligi Mistrzów z 2010, Erick Thohir, działa na rynku mediów. Jest współwłaścicielem konsorcjum Astra International, które założył jego ojciec. Indonezyjski miliarder chce w Mediolanie zbudować kolejną piłkarską potęgę. Według nieoficjalnych informacji planuje przeznaczyć 100 milionów euro na transfery. Kupno Interu nie będzie początkiem jego przygody ze sportem. Thohir jest właścicielem klubu NBA Philadelphia 76'ers oraz drużyny DC United występującej w MLS. Pełni także funkcję prezesa Związku Koszykówki Południowo-wschodniej Azji.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA