fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Zielony czwartek na Wall Street

Bloomberg
Nowojorska Wall Street zakończyła czwartek na zielono. Wszystkie indeksy poszły w górę: Dow Jones i S&P o 0,50 procent, a NASDAQ o 0,04 procent. To zasługa lepszych niż oczekiwano danych o bezrobociu, paru dobrych raportów oraz uspokajającego środowego wystąpienia szefa Fed Bena Bernankego.
Liczba osób, które po raz pierwszy ubiegają się o zasiłek dla bezrobotnych spadła o 24 tysiące - do 334 tysięcy. Analitycy oczekiwali, że bezrobocie wyniesie 341 tysięcy. Pozytywnie zaskoczyły też wyniki indeksu Fed z Filadelfii. Wskaźnik przedstawiający aktywność gospodarczą w tym regionie Stanów Zjednoczonych podskoczył z 12,5 punktów w czerwcu do 19,8 punktów. Analitycy tymczasem prognozowali spadek do 7,8 punktów.
W czwartek zwyżkowały papiery banku Morgan Stanley, które w szczytowym momencie zyskały nawet 5 procent. Wszystko to dzięki informacjom o 66-procentowym wzroście zysku. Zwyżkami cieszyły się też akcje Bank of America i papiery IBM, który przedstawił prognozę, zgodnie z którą zysk na akcję ma wynieść w tym roku przynajmniej 16,90  dolarów. To podwyższenie szacunków o 20 centów na akcję. Duży popyt był także na akcje UnitedHealth.
Rozczarowały natomiast Ebay (spadek wartości akcji o 6,5 procent) i Intel (spadek o 3,1 procent). Ebay poinformował o spadku zysków w ostatnim kwartale z 692 mln dolarów w zeszłym roku na koniec czerwca, do 640 mln dolarów w tym roku. Wina obarczono kryzys w Europie i Korei. Także Intel zanotował spadek przychodów - o 29 procent w porównaniu z zeszłym rokiem - na poziomie 2 mld dolarów na koniec czerwca tego roku.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA