Juventus - Milan 2:1. Piątek pokonał Szczęsnego

Krzysztof Piątek pokonał Wojciecha Szczęsnego, ale jego Milan przegrał na wyjeździe z Juventusem 1:2. Piłkarze "Starej Damy" jutro mogą sobie zapewnić obronę tytułu.

Aktualizacja: 06.04.2019 20:12 Publikacja: 06.04.2019 19:56

Krzysztof Piątek

Jeśli jutro Napoli przegra z Genoą, to Juventus będzie mógł świętować mistrzostwo Włoch. Żaden inny zespół w historii nie zapewnił sobie mistrzostwa na siedem kolejek przed końcem ligi. Rekord należy do Fiorentiny i Interu Mediolan, które po tytuł sięgały na pięć kolejek przed końcem sezonu.

Juventus w spotkaniu z Milanem nie mógł skorzystać ze swoich dwóch podstawowych zawodników. Cristiano Ronaldo wraca do zdrowia po kontuzji i ma być gotowy na mecz Ligi Mistrzów z Ajaxem Amsterdam, podobnie jak obrońca Giorgio Chiellini, któremu dziś Massimiliano Allegri dał odpocząć.

Wynik spotkania w 39. minucie otworzył Piątek. Obrona gospodarzy popełniła błąd i do piłki doszedł Bakayoko. Podał do Polaka, który mierzonym strzałem pokonał Szczęsnego.

Dla Piątka to 21. bramka w tym sezonie Serie A. Razem z Quagliarellą zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców. We wszystkich rozgrywkach w tym sezonie Piątek strzelił więcej niż 10 bramek zarówno dla Genoi (19), jak i Milanu (10).

Juventus doprowadził do wyrównania po przerwie. Musacchio faulował w polu karnym Dybalę. Portugalczyk zamienił rzut karny na bramkę.

Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył w 84. minucie 19-letni Moise Kean. Młody napastnik strzelał bramkę w pięciu ostatnich meczach reprezentacji Włoch i Juventusu.

Po 31. kolejkach Juventus ma 84 punkty, Milan z 52. punktami jest czwarty, co daje awans do Ligi Mistrzów.

2 / 3
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym
Szymon Marciniak popełnił błąd? Kontrowersje w meczu Realu z Bayernem
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Liga Mistrzów. Dwie bramki w trzy minuty. Joselu - piłkarz, który uratował marzenia Realu