Reklama
Rozwiń

List otwarty NRA oraz KIRP ws aplikacji uniwersyteckiej

Jacek Trela - prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Maciej Bobrowicz - prezes Krajowej Rady Radców Prawnych wypowiedzieli się we wspólnym liście otwartym w sprawie pomysłu Ministerstwa Sprawiedliwości, by wprowadzić aplikację uniwersytecką, jako alternatywną drogę do zawodów prawniczych.

Aktualizacja: 05.02.2018 14:00 Publikacja: 05.02.2018 13:47

List otwarty NRA oraz KIRP ws aplikacji uniwersyteckiej

Foto: Fotorzepa

mat

Jako pierwsi, na łamach "Rzeczpospolitej" ujawniliśmy, iż Ministerstwo Sprawiedliwości chce rozpocząć rozmowy o wprowadzeniu alternatywnej drogi dojścia do prawniczych profesji. I nie wyklucza przekazania nauki aplikantów także szkołom wyższym. Korporacje adwokatów i radców prawnych protestują przeciwko temu pomysłowi.

W poniedziałek na łamach "Rzeczpospolitej" ukazał się wspólny list otwarty prezesów Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Krajowej Rady Radców Prawnych w tej sprawie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Prawo drogowe
Egzamin na prawo jazdy będzie trudniejszy? Jest stanowisko WORD Warszawa
Sądy i trybunały
Krystyna Pawłowicz przeniesiona w stan spoczynku. Uchwała TK
Prawo w Polsce
Trybunał Konstytucyjny: mniej religii w szkołach jest bezprawne
W sądzie i w urzędzie
Dziedziczenie nieruchomości: prostsze formalności dla nowych właścicieli
W sądzie i w urzędzie
Od 1 lipca nowości w aplikacji mObywatel. Oto, jakie usługi wprowadzono