Tylko 99 zł za rok czytania.
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Aktualizacja: 04.04.2025 04:30 Publikacja: 16.01.2025 10:10
Foto: REUTERS/Carlos Barria/File Photo
Od środy wieczorem świat żyje wieścią o zawarciu porozumienia między Izraelem a Hamasem wynegocjowanego w Dausze przez katarskich, egipskich, a przede wszystkim amerykańskich negocjatorów. Po 15 miesiącach wojna w Strefie Gazy, wywołana wielkim atakiem terrorystycznym Hamasu na Izrael, nigdy nie była tak bliska zakończenia.
Porozumienie wymaga jeszcze zgody premiera Beniamina Netanjahu, który w czwartek z samego rana „analizował ostatnie szczegóły”. Wstrzymanie wojny może oznaczać koniec jego kariery w roli szefa rządu i wyczekiwanie na konsekwencje procesów korupcyjnych, które się przeciw niemu toczą. Na odrzucenie porozumienia naciskali na niego skrajnie prawicowi koalicjanci, bez których nie utrzyma się rząd. A z drugiej strony na podpisanie naciskał proizraelski prezydent elekt Donald Trump. Do nacisków włączył się też kończący urzędowanie Joe Biden.
Stany Zjednoczone przegrają wojnę handlową, jaką właśnie wypowiedział Donald Trump. Świat zbuduje nowy system ws...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
1 kwietnia obchodzimy dzień kłamstwa, ale w naszych czasach już zapomniany i zbyteczny. Nawet zaczerpnięta z łac...
To, co się dzieje w Ameryce, to nie nowy izolacjonizm, lecz nowy aktywizm. Tym różni się od starego, że nie jest...
Sławomir Mentzen unika pytań dziennikarzy, a gdy już musi się z nimi skonfrontować, to mówi rzeczy, z których po...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Płatne studia są nie tylko niedostępne dla biedniejszych młodych ludzi, ale bywają też niższej jakości. Stąd też...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas