Marcin Piasecki: Apetyt na dalszy rozwój

Dojście przez polski przemysł cukierniczy do dzisiejszej, bardzo dobrej kondycji, nie było łatwe. Bardzo symptomatyczne są tutaj losy Wedla, ikony polskiego przemysłu cukierniczego, która przerwała nawet peerelowską gospodarkę pod koszmarną nazwą Zakłady Przemysłu Cukierniczego 22 lipca. Prywatyzacja Wedla na początku lat 90. była szokiem dla części opinii publicznej.

Aktualizacja: 29.11.2016 20:06 Publikacja: 29.11.2016 19:45

Marcin Piasecki

Marcin Piasecki

Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Ja sam słyszałem wówczas wiele pytań, po co sprzedawać obcym tak dobry zakład. Zakład może i dobry był, miał olbrzymią tradycję, legendarne produkty i jedną podstawową wadę – był przestarzały, a państwowemu właścicielowi kompletnie brakowało pieniędzy na modernizację. Niestety zagraniczny inwestor niespecjalnie miał pomysł na Wedla. Firma istniała, działała, ale o planach rozwoju raczej nie było słychać. Dopiero kolejny inwestor – mało u nas znani Japończycy z Lotte – sprawił, ze Wedel zyskał drugie życie i znów jest coraz bardziej widoczny na naszym rynku.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Materiał Partnera
Cyfrowy napęd ludzkiej mocy
Analizy Rzeczpospolitej
HR staje na czele transformacji technologicznej w firmach
Materiał Partnera
Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna – jak te obszary wpływają na HR?
Analizy Rzeczpospolitej
Nad Wisłą przybywa innowacji HR Tech
Analizy Rzeczpospolitej
Wiarygodność firm z sektora handlu wymaga sprawdzenia
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku