Marcin Piasecki

Kluza: NBP już nie broni wartości złotego. Traple: Jak wprowadzić system kaucyjny

- Obecni członkowie RPP po zakończeniu kadencji nie powinni pracować w NBP – mówi Stanisław Kluza, były szef KNF w programie „Rzecz o Biznesie”. – Polska powinna zbudować sprawny system kaucji za opakowania. Jest na to pomysł – twierdzi z kolei Aleksander Traple, wiceprezes Związku Elektro-Odzysk, drugi gość Marcina Piaseckiego.

Kisiel: Co czeka fotowoltaikę. Krystowski: Klastry to szansa dla MŚP

- Nie wszystkie propozycje dotyczące przyszłości fotowoltaiki są złe – twierdzi Piotr Kisiel z Manitu Solar, członek Stowarzyszenia Branży Fotowoltaicznej Polska PV w programie „Rzecz o Biznesie”. - Klastry mogą być siłą sprawczą cyfryzacji i zielonej rewolucji w małych i średnich firmach – mówi Krzysztof Krystowski, prezes Związku Klastrów Polskich, drugi gość Marcina Piaseckiego.

Ociepa: Nie popieram wyższych podatków. Defratyka: Hejt szkodzi biznesowi

O innowacyjności w przemyśle obronnym, a także o Polskim Ładzie mówi w programie "Rzecz o Biznesie" obecny wiceminister obrony i były wiceszef resortu przedsiębiorczości Marcin Ociepa. - Skala hejtu w sieci jest przerażająca, dotyka również biznes – twierdzi Alicja Defratyka, twórczyni projektu ciekaweliczby.pl.

Pandemia pchnęła nas w stronę szpitala przyszłości

Szpital przyszłości to nie jest science fiction, to dzieje się już teraz – mówi Michał Grzybowski, prezes Philips Polska.

Polska Grupa Zbrojeniowa otwiera się na startupy

Obecnie realizujemy ponad 150 projektów badawczo-rozwojowych - mówi Mateusz Roszkiewicz, dyrektor departamentu rozwoju w Polskiej Grupie Zbrojeniowej.

Mamy nowy obraz klienta

Wiedza o zwyczajach zakupowych klientów sprzed pandemii jest nieaktualna. Firmy muszą uważnie podążać za zmianami nawyków konsumentów – uważa Jacek Kujawa, wiceprezes LPP.

Chcemy być liderem rozwoju OZE

Rynek jest we wczesnej fazie rozwoju, więc jest bardzo dynamiczny, bardzo rozdrobniony, nie wykształciły się na nim jeszcze firmy, które przyjmują pozycję naturalnych liderów – mówi Mirosław Bendzera, prezes Famuru.

Zielonych projektów ciągle za mało

Zielona transformacja jest wyzwaniem, od którego nie można uciekać, a na które trzeba odważnie odpowiadać – mówi Wojciech Hann, prezes Banku Ochrony Środowiska.

Przemysł 4.0 to szansa na skok cywilizacyjny

Nie jesteśmy najbardziej atrakcyjnym rynkiem na świecie, w związku z tym musimy myśleć mądrze, przewidywać niektóre rzeczy – uważa Artur Pollak, prezes APA Group.

Nasz cel to specjalistyczne, wysokomarżowe produkty

Inwestujemy najwięcej w historii, chcemy poruszać się w górę łańcucha wartości. Jednocześnie realizujemy ambitną strategię transformacji energetycznej – mówi Dawid Jakubowicz, prezes Grupy CIECH.