Marcin Piasecki

Rafał Kula, prezes NOHO Investment: Mieszkania popularne buduje się wszędzie. My chcemy być jedyni

W segmencie mieszkań premium nie widać kryzysu – mówi Rafał Kula, prezes firmy deweloperskiej NOHO Investment.

Marcin Piasecki: Z dużą wiarą w siebie

Wolimy działać i budować naszą militarną potęgę na własną rękę oraz przekonywać, że to zadziała. A to może nie wystarczyć.

Piotr Bromber: Badania kliniczne nabiorą rozpędu

Chcemy, by pacjenci zyskali szerszy dostęp do nowych terapii – mówi Piotr Bromber, wiceminister zdrowia.

Polskie Siły Kosmiczne coraz bliżej. Strategiczne porozumienie z Francją

Co się właściwie kryje pod hasłem „francuskie satelity dla Polski"? To niewątpliwie skok technologiczny dla polskich sił zbrojnych. I co ważne, wykonamy go dosyć szybko.

Marcin Piasecki: Ukraina jest warta patriotów. Czy USA przekonają do pomocy Europę?

Przekazanie patriotów Ukrainie to ważny polityczny gest ze strony Amerykanów, ale losów wojny nie odwróci. Będzie za to fundamentalnym kontrargumentem wobec wstrzemięźliwości niektórych państw Zachodu w sprawie dozbrajania ukraińskich wojsk.

Budowanie kapitału społecznego wpływa na rozwój gospodarczy kraju

Współcześnie kapitał społeczny jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na poziom zaufania społecznego i zbiorowego działania. Decyduje o sile każdej gospodarki. My jesteśmy już na etapie, na którym rozumiemy wartość kapitału społecznego, a teraz chcemy go dalej budować i doskonalić – mówi Jolanta Wiewióra, dyrektor zarządzająca pionem HR i komunikacji w Banku Gospodarstwa Krajowego.

Marcin Piasecki: Zielone Orły na trudne czasy

Przez chwilę można było pomyśleć, że są sprawy ważniejsze. Wojna, narastający kryzys gospodarczy, szalejąca inflacja i nie do końca zwalczona pandemia – to pochłaniało nasze umysły. I chyba trzeba było dopiero katastrofy Odry, żeby na listę najpoważniejszych priorytetów wróciły sprawy ekologii i środowiska. Lekko zaniedbane w świadomości społecznej, bez szczególnego entuzjazmu traktowane przez decydentów, wróciły z całą mocą wraz z widokiem tysięcy martwych ryb w pięknej niegdyś rzece.

Krzeszewska: Śmieci to nie problem, lecz cenny surowiec, który trzeba wykorzystać

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom możemy ograniczyć niemal do zera ilość odpadów, których nie można poddać recyklingowi – mówi Magdalena Krzeszewska, COO PreZero w Polsce, firmy zajmującej się gospodarką odpadami.

Lista 500. Zestawienie największych polskich

Już po raz dwudziesty czwarty „Rzeczpospolita" opublikuje Listę 500 – zestawienie największych polskich firm pod względem przychodów.

Sobolewski: Inflacja nie odpuści. Czopek: Odblokować wiatraki

- Wysoka inflacja będzie nam towarzyszyła nawet przez dekadę – mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista Pracodawców RP. – Polska gospodarka traci z powodu blokady budowy wiatraków na lądzie – twierdzi z kolei Piotr Czopek, dyrektor ds. regulacji, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, drugi gość Marcina Piaseckiego.