fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Elektroniczna recepta wejdzie 8 stycznia 2020 r.

materiały prasowe
Mimo apeli środowiska lekarskiego resort zdrowia nie zamierza opóźnić całkowitego zastąpienia recept papierowych elektronicznymi.

Recepta wyłącznie w formie elektronicznej ma obowiązywać od 8 stycznia 2020 r. Zdaniem skupiającego lekarzy rodzinnych. Porozumienia Zielonogórskiego wiele praktyk nie zdołało się jeszcze podłączyć do systemu i bardzo prawdopodobne, że nie zdąży do końca roku. W dodatku jeden z dostawców aplikacji gabinetowych dla podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) dopiero zakończył testowanie e-recepty.

– Nie lekceważymy wątpliwości przedstawicieli środowisk lekarskich i ich głosów o wydłużenie okresu przejściowego. Biorąc jednak pod uwagę kalendarz prac rządu i parlamentu, przeprowadzenie takiej zmiany przed 8 stycznia 2020 r. wydaje się niemożliwe. Dlatego skupiamy się na akcji edukacyjnej dla pacjentów i wystawiających recepty, żeby komplikacji było jak najmniej – mówi wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Zaznacza, że jeśli po 7 stycznia z jakiegokolwiek powodu lekarz nie będzie miał dostępu do systemu elektronicznego, może wystawić receptę papierową.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA