fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Sejmowe komisje: odrzucić projekt znoszący obowiązek szczepień

Fotolia.com
Sejmowe komisje rekomendują odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy przewidującego likwidację obowiązku szczepień ochronnych.

W Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zakończyło się posiedzenie połączonych Komisji Polityki Społecznej i Rodziny i Komisji Zdrowia. Stanowisko Rządu przedstawił Główny Inspektor Sanitarny i zaproszeni eksperci. Komisje rekomendują odrzucenie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi - informuje Główny Inspektor Sanitarny.

Zgodnie z projektem szczepienia miały być dobrowolne co do zasady, tylko w razie zagrożenia epidemicznego lub epidemii minister zdrowia lub wojewoda mieli mieć możliwość doraźnego wprowadzenia obowiązku szczepień.

Inicjatorem nowelizacji ustawy o szczepieniach jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach "STOP NOP", które zebrało pod projektem 121 tys. podpisów poparcia.

Przeciwko likwidacji obowiązku szczepień opowiedzieli się m.in. minister zdrowia Łukasz Szumowski i minister pracy Elżbieta Rafalska.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA