fbTrack
REKLAMA

Zdrowie

Dar (od) Natury

O procesie produkcji wody Dar Natury, jej jakości i właściwościach zdrowotnych rozmawiamy z Marcinem Grotkiewiczem, Dyrektorem Sprzedaży i Marketingu GetFresh Sp. z o.o.

W czym tkwi przewaga wody Dar Natury nad wodami butelkowanymi?

Produkujemy naszą wodę od 25 lat, mamy w tym spore doświadczenie, wielu zadowolonych klientów, możemy zagwarantować, że Dar Natury jest zdrową, zbilansowaną i cenioną wodą. Jeśli mówimy o jej walorach, to najważniejszym jest jej pierwotna czystość, co oznacza, że po wydobyciu nie wymaga ona przetwarzania, uzdatniania, czy też oczyszczania. To bardzo ważne w kontekście tego, jakie cechy oferuje produkt i co finalnie trafia do organizmu konsumenta. Nasza woda pochodzi z Jury  Krakowsko-Częstochowskiej, a jej pokłady znajdują się na głębokości 200 m. Jest ona niskozmineralizowana. Oznacza to, że jest dobra do picia praktycznie dla każdego. Jej dodatkowym atutem jest dobry balans pomiędzy zawartością magnezu i wapnia, który powoduje, że Dar Natury korzystnie wpływa na nasz organizm. Rzadko zdarza się, żeby tego typu wody były niskosodowe, co jest ważne w kontekście różnych ograniczeń związanych ze spożywaniem soli. Woda Dar Natury, poprzez własną sieć dystrybucji dostarczana jest w dużych butlach (11 l i 18,9 l) bezpośrednio do biur i domów. W ofercie posiadamy również dystrybutory, które mogą ją podgrzać, schłodzić bądź też nasycić CO2 i wtedy uzyskujemy wodę gazowaną.

Wiele osób boi się, że woda w dystrybutorze może po pewnym czasie stracić swoje właściwości. Czy istnieje takie ryzyko?

Są to nieuzasadnione obawy. Termin przydatności do spożycia, od momentu napełnienia butli, wynosi 6 miesięcy. Gwarantujemy przez ten okres niezmienny skład mineralny naszego produktu. Dlatego też po nałożeniu butli na dystrybutor woda nadal zachowuje swoje walory.

Korzystają Państwo z butli wielokrotnego użytku. Z czego to wynika?

Przede wszystkim chodzi tutaj o aspekt ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Nasze opakowania, pomimo tego, że są wielokrotnego użytku, gwarantują bezpieczeństwo i najwyższą jakość. Każda butla poddawana jest wnikliwej analizie, sprawdzana pod kątem uszkodzeń mechanicznych, zanieczyszczeń i innych niepokojących zjawisk, mających wpływ na jej funkcjonalność. Oczywiście są one bardzo dokładnie myte, dezynfekowane, a jako ciekawostkę podam fakt, że każde opakowanie sprawdzane jest również pod kątem zapachowym. Co ważne, zapewniamy także cykliczną sanityzację (okresowe, zalecane co 6 miesięcy lub częściej, profesjonalne czyszczenie, dezynfekcja lub wymiana tych elementów urządzeń dozujących, które mają stały kontakt z wodą i czynnikami zewnętrznymi) dystrybutorów. Mówiąc o ekologii nie zapominamy także o procesie produkcji, gdzie dbamy o jak najmniejsze straty wody. Znaczącym elementem strategii naszej firmy jest własna sieć dystrybucji, w której korzystamy z pojazdówspełniających najnowsze normy dotyczące emisji spalin itp.

Co znaczypojęciejakości w kontekście wody Dar Natury?

To słowo klucz naszego sukcesu. Dzięki rygorystycznym normom, kontroli procesu produkcji, opakowań, dostarczamy naszym klientom produkt bezpieczny, smaczny i wartościowy. Posiadamy jeden z najnowocześniejszych zakładów w Europie, który jest cały czas unowocześniany i modernizowany. Na każdym etapie produkcji woda oraz butle poddawane są szczegółowej kontroli mikrobiologicznej, fizykochemicznej i organoleptycznej. Ważną funkcjępełni  tutaj nowoczesne laboratorium zakładowe, które na bieżąco monitoruje proces produkcji dla zapewnienia najwyższej jakości wody Dar Natury. W procesie tzw. nalewu prowadzonych jest też szereg kontroli i analiz parametrów jakościowych. Każda partia przed dostarczeniem do klienta musi zostać „uwolniona”, czyli otrzymać certyfikat jakości. Potwierdzeniem naszych starań jest m.in. certyfikat HACCP. Dodatkowo nasze butle są zabezpieczone specjalną termokurczliwą folią, będącą gwarancją oryginalności.

Jak kształtuje się Państwa oferta?

Czy potrzebujemy wody do domu czy do biura, możemy wybrać odpowiednią pojemność i liczbę butli oraz rodzaj dystrybutora. W ofercie Dar Natury znajdują się gotowe zestawy, np. domowy dystrybutor ceramiczny i dwie 11-litrowe butle z wodą źródlaną, które idealnie wpisują się w przestrzeń kuchenną. Istnieje również możliwość elastycznego dostosowania oferty  do potrzeb klienta – w takim przypadku cena dystrybutora i dostaw jest uzgadniana indywidualnie, zatem to rozwiązanie szczególnie dobrze sprawdzi się w przypadku  odbiorców biznesowych. Jeżeli natomiast chcemy uniezależnić się od dostaw wody źródlanej, warto pomyśleć o urządzeniu filtrującym, które przypomina klasyczny dystrybutor, z tym że jest podłączone bezpośrednio do źródła bieżącej wody. Filtry do wody występują zarówno w formie dużych, wolnostojących urządzeń, jak też bardziej poręcznych, które możemy postawić nawet na kuchennym blacie. Dla wygody naszych klientów rozszerzyliśmy także ofertę o ekspresy do kawy wraz szeroką gamą włoskich kaw do wyboru. Ważnym podkreślenia jest fakt, że klient tylko składa u nas zamówienie, a całość związana z dostarczeniem wody czy też kawy, instalacją dystrybutora, wymianą butli, dbałością o czystość jest po naszej stronie. Nabywca nie martwi się niczym, poza jak najczęstszym spożywaniem naszego produktu.

  

REKLAMA