fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Polka przewodzi międzynarodowej organizacji młodych lekarzy

dr n.med. Katarzyna Nessler
materiały prasowe
Krakowska lekarka rodzinna dr n.med. Katarzyna Nessler stanęła na czele międzynarodowej organizacji młodych lekarzy rodzinnych Vasco da Gama Movement.

Stowarzyszenie skupia około 2 tysięcy młodych medyków z 33 państw świata.
Wybory nowego szefa Vasco da Gama Movement odbyły się podczas 23. Kongresu Światowej Organizacji Lekarzy Rodzinnych WONCA w Krakowie. Delegaci z 33 państw zdecydowali, że to właśnie Polka stanie na czele organizacji.

Katarzyna Nessler na co dzień pracuje jako lekarz podstawowej opieki zdrowotnej w jednej z krakowskich przychodni. - Nie mogłam zdecydować się, czy zostać neonatologiem, dermatologiem czy kardiologiem. Chyba nie potrafiłam pożegnać się z żadną z tych dziedzin na zawsze i dlatego wybrałam specjalizację, która je łączy – pisze o wyborze swojej drogi zawodowej. – W medycynie rodzinnej podoba mi się możliwość budowania długotrwałej relacji z pacjentem, konieczność wzięcia pod uwagę kontekstu rodzinnego i społecznego życia pacjenta – uzasadnia.

Dr Nessler jest m.in. członkiem zarządu głównego Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, a od 2014 r. członkiem zarządu i reprezentantem Polski w zarządzie Vasco da Gama Movement. Ma na koncie liczne staże, kursy i praktyki zagraniczne, m.in. w Australii, gdzie nostryfikowała dyplom lekarza, w Holandii, Portugalii, Hiszpanii. Nowa pani prezydent zapowiedziała, że dbałość o rozwój naukowy oraz godne warunki ekonomiczne dla młodych medyków będą priorytetami w jej działalności.

Vasco da Gama Movement powstała w 2005 r. Organizacja młodych lekarzy rodzinnych reprezentuje ich interesy na międzynarodowych forach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA