Jeden z najstarszych domów w Londynie na sprzedaż. Bywali tam amerykańscy politycy

Jeden z najstarszych domów w Londynie został wystawiony na sprzedaż. Bywali w nim tak znamienici goście jak Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych i John Adams, ich drugi prezydent.Jeden z najstarszych domów w Londynie został wystawiony na sprzedaż. Bywali w nim tak znamienici goście jak Benjamin Franklin, jeden z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych i John Adams, ich drugi prezydent.

Publikacja: 30.10.2020 21:57

Foto: materiały prasowe

Dom znajdujący się w dzielnicy Newington Green wybudowano w 1658 roku i jest to jeden z niewielu najstarszych ceglanych domów w stolicy Wielkiej Brytanii, który przetrwał wielki pożar Londynu w 1666 roku. Według danych Muzeum Londynu spłonęło wtedy 13200 domów - 1/3 miasta. Pożar trwał pięć dni.

Budynek pod adresem 52-55 Newington Green został wystawiony na sprzedaż za 2,5 mln funtów, czyli 12,8 mln złotych.

W 1768 roku dom należał do filozofa i znanego pamflecisty Richarda Price, który gościł w nim Benjamina Franklina oraz Johna Adamsa a także wielu innych angielskich polityków.

Czteropiętrowy dom ma powierzchnię ponad 340 metrów kwadratowych. W domu jest sześć sypialni, trzy łazienki i dwa duże salony, a także duża kuchnia, formalna jadalnia.

Poza tym jest niewielka piwniczna i pralnia, i pomieszczenia gospodarcze, a także niewielki ogródek na tyłach domu z tarasem.

Dom został gruntownie wyremontowany, ale pod nadzorem konserwatora zabytków. Z zewnątrz wygląda dokładnie tak samo jak ponad 360 lat temu. Wewnątrz udało się zachować wiele oryginalnych elementów jak belki drewniane w ścianach, framugi okienne, poręcze schodów czy kominek w salonie, który został zmodernizowany, ale zachował dawny charakter.

Nieruchomości
Rząd przyjął program tanich kredytów. Klienci już rezerwują odpowiednie mieszkania
Nieruchomości
Wielki recykling budynków nabiera tempa. Troska o środowisko czy o portfel?
Nieruchomości
Opada gorączka, ale nie chęci
Nieruchomości
Klienci czekają w blokach startowych
Nieruchomości
Kredyty mieszkaniowe: światełko w tunelu