fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Wynajęcie pałacu. Jak zostać panem na włościach

materiały
Nic trudnego. Dwór lub pałac można wynająć. Trzeba mieć zasobny portfel, ale do wyboru jest kilka opcji i kilka domów. A jeśli nie jedzie się samemu to może nie być nawet tak strasznie drogo

Za nocleg w dworze Gatsby w Somerset trzeba zapłacić 19,5 tys funtów (nieco ponad 93 tys. złotych) za trzy noce. Dom może pomieścić 24 osoby. Budynek w stylu georgiańskim stoi na terenie posiadłości o powierzchni ponad 283 tys. metrów kwadratowych, a do dyspozycji gości jest basen, sala kinowa, kort tenisowy oraz siłowania.

XVII - wieczny pałac Aynhoe Park w Cotswolds pomieści 32 gości. Pałac znajduje się na terenie ogromnej posiadłości i należał niegdyś do Johna Soane – znanego angielskiego architekta, specjalizujący się w stylu neoklasycznym. Zaprojektował on m.in. budynek Bank of England - siedziby banku centralnego Wielkiej Brytanii. Cenę za wynajem domu ustala się indywidualnie z każdym potencjalnym chętnym.

Dwór Bartholomew w Cotswolds koło miejscowości Tetbury, to miejsce dla 8 gości. Na życzenie można też "zamówić" prywatnego kucharza oraz ekskluzywne zabiegi spa. Tygodniowy pobyt we dworze to koszt 3,5 tys. funtów czyli prawie 17 tys. złotych

Harrington Hall to posiadłość z czasów królowej Anny, która może pomieścić 42 gości. Dwór znajduje się na terenie posiadłości o powierzchni ponad 153 tys. metrów kwadratowych i był wzorowany na Pałacu Buckingham. Do dyspozycji gości są m.in. pokój bilardowy, kort tenisowy, jeziora, tereny spacerowe a na życzenie nawet organizowane są zawody strzelania do lotek. Wszystko za 12 tys. 250 funtów za trzy doby - niemal 60 tys. złotych.

Honeystone Manor w Cotswolds to opcja 20 znajomych. Dom otoczony jest wypielęgnowanym ogrodem, ma podgrzewany basen na wolnym powietrzu, sale do gier m.in. do ping-ponga oraz kort tenisowy. A wszystko to za 7,5 tys za cztery noce czyli około 36 tys. złotych.

XVII-wieczny dwór Wilby Sywell House w Northamptonshire może pomieścić 20 osób. Znajduje się zaledwie 45 minut drogi od Londynu na terenie 11-akrowej posiadłości. Do dyspozycji gości jest jacuzzi, kort tenisowy oraz usługi prywatnego kucharza. Wszystko to za jedyne 6,5 tys. funtów za trzy noce (około 31 tys. złotych).

Dwór Cornucopia w West Sussex to propozycja dla 14 osób, które mają ochotę na pływanie w basenie, bowling, oglądanie filmów w nowoczesnej sali kinowej, grę w tenisa albo na przejażdżki łodzią po romantycznym jeziorze. To wszystko za 12,5 tysiąca funtów za trzy noce (około 60 tys. złotych).

New Forest House w Hampshire pomieści 24 osoby. Dom, który zbudowany został w czasach królowej Anny i przeszedł niedawno gruntowny remont, znajduje się na skraju parku narodowego New Forest. Za trzy noce wypoczynku trzeba tam zapłacić 7996 funtów czyli około 38 tys. złotych.

Zamek Trinity w Yorkshire pomieści 8 gości. Zamek znajduje się na terenie posiadłości o powierzchni 12 akrów i do dyspozycji gości oferuje: basen kryty, jacuzzi oraz wycieczki nad jeziora. Niedaleko jest tez pole golfowe, stajnia oferująca przejażdżki konne oraz kort tenisowy. Za wynajem zamku na tydzień trzeba zapłacić 10 tys. i 445 funtów (ponad 50 tys. złotych).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA