fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Za granicą

Znany muzyk sprzedaje dom. Z parkiem i własnym wodospadem

Sotheby's
Paul Simon postanowił sprzedać swoją wspaniałą posiadłość. Wraz z żoną Edie Brickell zostali w niej sami po tym jak trójka ich dzieci dorosła i się wyprowadziła.

Posiadłość o nazwie New Canaan wystawiono na sprzedaż za 13,9 mln dolarów czyli ponad 53 mln złotych.

Posiadłość ma powierzchnię niespełna 13 hektarów - z czego większość stanowi park. Muzyk kupił ją w 2002 roku za 16,6 mln dolarów. To o 16 proc. więcej niż wynosi obecna cena domu.

Główny dom, który został wybudowany w 1938 roku, ma powierzchnię około 650 metrów kwadratowych w tym sześć sypialni, siedem łazienek, trzy toalety, dwa salony, duża kuchnia, jadalnia, biblioteka oraz pięć kominków w różnych pomieszczeniach domu.

Do tego jest domek gościnny o powierzchni około 220 metrów kwadratowych, w którym teraz jest studio muzyczne. Paul Simon nagrał w nim swoje cztery ostatnie albumy. Do tego jest garaż na trzy samochody.

W otoczonym murem ogrodzie jest taras, wypielęgnowany trawnik, basen z podgrzewaną wodą, wodospad i staw oraz rzeźby. Większość terenu posiadłości porasta las oraz łąki.

Posiadłość znajduje się w Connecticut, zaledwie godzinę drogi samochodem od Nowego Jorku, gdzie Paul Simon mieszkał z rodzina przed przeprowadzką do New Canaan.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA